Znajdź nas na

FAKTY

14 nowych zakażeń koronawirusem! Dwa na terenie powiatu ostrowieckiego!

O 205 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało w porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażeń odnotowanych zostało na terenie województwa śląskiego – 126 osób. W województwie świętokrzyskim odnotowano dziś 14 zakażeń, w tym dwa na terenie powiatu ostrowieckiego.

Zdjęcie ilustracyjne

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To mężczyzna w sile wieku, kobieta w sile wieku, młoda kobieta z powiatu sandomierskiego; młoda kobieta i kobieta w sile wieku z powiatu jędrzejowskiego; trzy kobiety w sile wieku, mężczyzna w sile wieku z powiatu koneckiego, kobieta w sile wieku i dwóch mężczyzn w sile wieku z powiatu kieleckiego, a także kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu ostrowieckiego.

Na liście Ministerstwa Zdrowia na tle zakażeń, wśród innych województw, zajmujemy czwarte miejsce, zaraz za woj. śląskim – 126 zakażeń, małopolskim (26 zakażeń), i podlaskim (15 osób).

Zmarło 6 osób zakażonych koronawirusem : 73-letnia kobieta leczona w Poznaniu, 60-letnia kobieta hospitalizowana w szpitalu w Łodzi, 76-letni mężczyzna, 73-letnia kobieta, 73-letni mężczyzna ze szpitala w Zgierzu, 69-letni mężczyzna ze szpitala w Rybniku. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 569 zachorowań na COVID-19, w tym 24 zgony oraz 284 ozdrowienia.

Od początku epidemii koronawirusem zakażonych zostało 27 365 osób. Zmarło 1 172 osób.

Jak poinformowała Piotr Babicki, starosta starachowicki w szpitalu w Starachowicach przebywało wczoraj 69 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 55 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 10 osób z wynikiem negatywnym, 4 osoby oczekiwały na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this