Znajdź nas na

FAKTY

28 hospitalizowanych w województwie świętokrzyskim!

O kolejnych czternastu przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Wśród wymienionych przez resort województw nie ma – świętokrzyskiego. Na terenie naszego województwa hospitalizacji podlega w tej chwili 28 osób. Nie zmieniła się też liczba osób, u których wykryto obecność koronawirusa, a które hospitalizowane są na terenie szpitali jenoimiennych z terenu województwa świętokrzyskiego.

Grafika: naOSTRO.info

W województwie świętokrzyskim hospitalizowanych jest 28 osób, 1912 – poddanych jest kwarantannie, a 1069 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to 425 osób
(6 w województwie świętokrzyskim). 5 osób zmarło.

Przypominamy także, że policjanci sprawdzają regularnie i zbierają informacje o tym, czy osoba objęta decyzją o kwarantannie stosuje się do postanowień tej decyzji. Jeśli okaże się, że nie, to informacja taka zostanie przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który jest organem władnym do nałożenia na taką osobę kary, która może wynosić nawet do 30 tysięcy złotych. Ponadto wobec takiej osoby prowadzone będą czynności w związku z popełnieniem przez nią wykroczenia z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 500 zł.

Według danych opublikowanych przez resort zdrowia (w piątek 20 marca po godzinie 18.00), objętych kwarantanną jest już – 47 115 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this