Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

33 piratów drogowych! Rekordzista pędził 172km/h!

33 kierujących, którzy nie zdjęli nogi z gazu, to efekt policyjnej akcji „Prędkość”, jaka miała miejsce wczoraj na drogach naszego powiatu. Rekordzistą został 26-latek, który na obwodnicy miasta poruszał się z prędkością 172km/h

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkości.

Funkcjonariusze z ostrowieckiej drogówki skontrolowali 96 kierujących pojazdami. Mundurowi ujawnili 33 przypadki niestosowania się do ograniczenia prędkości.

Dwóch kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. 35-latek za popełnione wykroczenie utracił prawo jazdy na 3 miesiące, natomiast drugi z kierujących, 37-letni mężczyzna kierował pojazdem nie mając do tego uprawnień.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem osobowym marki Audi, 26-letni mężczyzna, który na obwodnicy miasta poruszał się z prędkością 172 km/h, czyli o 82 km/h więcej niż pozwalały na to przepisy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje, ponieważ nadmierna prędkość jest nadal najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. 

Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this