Znajdź nas na

FAKTY

422 świętokrzyskich uczniów otrzymało stypendia!

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyznał 207 stypendiów dla uczniów świętokrzyskich liceów oraz 215 stypendiów dla uczniów świętokrzyskich szkół zawodowych. Każdy ze stypendystów otrzyma na swoje konto 3 800 złotych na realizację Indywidualnego Planu Rozwoju Edukacyjnego Ucznia. W sumie do wszystkich stypendystów w roku szkolnym 2021/22 trafi 1,6 mln zł. Regionalne programy stypendialne w województwie świętokrzyskim są realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Marszałek Andrzej Bętkowski oraz członek Zarządu Tomasz Jamka wręczyli dziś umowy stypendialne uzdolnionym uczniom. Młodzieży gratulowali także: Piotr Kisiel, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych oraz jego zastępczyni Renata Bilska.

– To są najlepsi z najlepszych. Zależy nam, aby nasza młodzież się kształciła, studiowała i wiązała swoją przyszłość z regionem świętokrzyskim, który dzięki temu będzie się rozwijał i stanie się konkurencyjny – mówił marszałek Andrzej Bętkowski.

–  Nagrodziliśmy stypendiami imponujący zakres wiedzy 422 uczniów, którzy są przyszłością naszego regionu. Mam nadzieję, że to finansowane wsparcie zachęci młodzież, to kontynuacji nauki na tak wysokim poziomie, do rozwijania się i poszerzania horyzontów – dodał Tomasz Jamka.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Uczniowie/stypendyści licea ogólnokształcące:

Łącznie 340 wniosków spełniło wszystkie wymogi formalne i merytoryczne naboru, z tego 207 znalazło się na Liście stypendystów, zaś pozostałych 133 uczniów, których wnioski przeszły pozytywnie ocenę, a nie znaleźli się  na Liście stypendystów, zostało umieszczonych na Liście rezerwowej.

Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego
Źródło: UMWS

Do uczniów w roku szkolnym 2021/22 trafi w sumie ponad 786 tysięcy złotych. Każdy ze stypendystów otrzyma na swoje konto 3 800 złotych na realizację Indywidualnego Planu Rozwoju Edukacyjnego Ucznia. Stypendia otrzymali m.in.:

  1. Kamila Nowak – mieszka w Łukowej gmina Chęciny. Jest uczennicą klasy I w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Kamila jest finalistką 1 olimpiady i 3 konkursów (II Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, II Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki, IV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego oraz V Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki). Łącznie otrzymała 64 punkty w naborze wniosków stypendialnych. Na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w Łukowej na 18 ocen z przedmiotów wszystkie to szóstki. Kamila interesuje się literaturą i nauka języków obcych (niemiecki i japoński). Kamila interesuje się także piłką nożną. W ubiegłych latach grała w klubie Piast Chęciny. Stypendium otrzymane od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego zamierza przeznaczyć na kurs języka niemieckiego, zakup drukarki oraz literatury fachowej.
  2. Dominik Doniecki – mieszka w Fałkowie w województwie świętokrzyskim. Dominik jest uczniem klasy I w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich. Jest laureatem II Wojewódzkiego Konkursu z Geografii oraz finalistą II Wojewódzkiego Konkursu z Historii i IV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Łącznie otrzymała 56 punkt w naborze wniosków stypendialnych. Dominik interesuje się historią wojskowości, militariami oraz falerystyką (nauką pomocniczą historii zajmującą się orderami, odznaczeniami i innymi odznakami i znakami honorowymi nadawanymi osobom zasłużonym). Jest członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Fałkowie. Stypendium otrzymane od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego zamierza przeznaczyć na zakup komputera, książek, czasopism i warsztatów i seminariów.
  3. Wiktoria Łygońska – mieszka w Smykowie gmina Daleszyce, jest uczennicą klasy I w IV Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach. Jest laureatką V Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki i finalistką IV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Łącznie otrzymała 44 punkty w naborze wniosków stypendialnych. Na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w Sierakowie na 18 ocen z przedmiotów wszystkie to szóstki. Stypendystka interesuje się pożarnictwem. Należy do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Smykowie. Stypendium otrzymane od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego zamierza przeznaczyć na zakup komputera, pomocy dydaktycznych i dojazdy na zajęcia szkolne. Ma starszą siostrę Natalię, która także jest stypendystką Marszałka.
  4. Zuzanna Pięta – Mieszka w Olszówce gmina Zagnańsk. Jest uczennicą klasy I w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Zuzanna jest laureatką II Wojewódzkiego Konkursu z Chemii oraz finalistką V Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki. Łącznie otrzymała 44 punkty w naborze wniosków stypendialnych. Na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w Łopusznie na 18 ocen z przedmiotów wszystkie to szóstki. W wolnym czasie czyta powieści przygodowe i fantastyczne, a także uczy się gry na gitarze. . Stypendium otrzymane od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego zamierza przeznaczyć na zakup podręczników, okularów korekcyjnych oraz pobytu w internacie.
  5. Maria Skrzypek – mieszka w Korytnicy gmina Szydłów. Jest uczennicą I klasy w Liceum Ogólnokształcącym im. św. Królowej Jadwigi w Kielcach. Maria jest laureatką II Wojewódzkiego Konkursu z Biologii oraz IV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Łącznie otrzymała 44 punkty w naborze wniosków stypendialnych. Pasjonuje się genetyką i anatomią człowieka. W wolnym czasie czyta dużo książek, interesują ją głównie reportaże. Łącznie otrzymała 44 punkty w naborze wniosków stypendialnych. Stypendium otrzymane od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego zamierza przeznaczyć na zakup laptopa wraz z oprogramowaniem, podręczniki i pomoce dydaktyczne.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Uczniowie/stypendyści szkoły zawodowe.

Łącznie 487 wniosków spełniło wszystkie wymogi formalne i merytoryczne naboru, z tego 215 znalazło się na Liście stypendystów, zaś pozostałych 272 uczniów, których wnioski przeszły pozytywnie ocenę, a nie znaleźli się  na Liście stypendystów, zostało umieszczonych na Liście rezerwowej.

Do uczniów w roku szkolnym 2021/22 trafi w sumie 817 tysięcy złotych. Każdy ze stypendystów otrzyma na swoje konto 3 800 złotych na realizację Indywidualnego Planu Rozwoju Edukacyjnego Ucznia. Stypendia otrzymali m.in.:

  1. Wiktoria Latała – mieszka w Ambrożowie gmina Pawłów. Jest uczennicą III klasy w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach. Otrzymała nagrodę główną w dziedzinie aktywności społecznej pro publico bono w Ogólnopolskim Biennale „Pejzaż ludzki” oraz nagrodę Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury na Ogólnopolskim Konkursie Rysunek Satyryczny i Animację Filmową „Zagrożenie Środowiska Naturalnego Człowieka”. Łącznie otrzymała 43 punkty w naborze wniosków stypendialnych. Głównym zainteresowaniem Wiktorii jest projektowanie, fotografia i grafika komputerowa. Stypendium otrzymane od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego zamierza przeznaczyć na kurs kroju i szycia, zakup maszyny do szycia, materiały artystyczne i pomoce naukowe.
  2. Patrycja Opałacz – mieszka w Podmaleńcu gmina Staszów. Jest uczennicą klasy III technikum w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Patrycja jest laureatką Olimpiady Wiedzy o Mediach. Łącznie otrzymała 33 punkty w naborze wniosków stypendialnych. Jej pasja to informatyka. W wolnym czasie interesuje się sportem. Uczęszcza na strzelnicę szkolną, gdzie strzela z karabinu pneumatycznego. Stypendium otrzymane od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego zamierza przeznaczyć na zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, zakup urządzeń peryferyjnych do komputera oraz kurs specjalistyczny.
  3. Mateusz Pocheć – mieszka w Adamowie gmina Brody. Jest uczniem IV klasy technikum w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach. Mateusz jest laureatem Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Łącznie otrzymała 30 punktów w naborze wniosków stypendialnych. Mateusz oprócz zainteresowań informatycznych pracuje w wolontariacie szkolnym oraz w samorządzie uczniowskim. Stypendium otrzymane od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego zamierza przeznaczyć na zakup laptopa.
  4. Konrad Szczukocki – mieszka w Ciemiętnikach gmina Kluczewsko. Jest uczniem III klasy technikum w Zespole Szkół Mechanicznych w Kielcach. Konrad jest laureatem Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Łącznie otrzymał 29 punktów w naborze wniosków stypendialnych. Jego celem są studia na wydziale mechatroniki samochodowej lub automatyki i robotyki. Stypendium otrzymane od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego zamierza przeznaczyć na zakup drukarki 3D, komputera diagnostycznego, książek i biurka do pracy.
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Regionalne programy stypendialne w województwie świętokrzyskim są realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this