Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

440 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, dwa z nich w województwie świętokrzyskim!

O 440 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób, co aż 209 pochodzi z województwa śląskiego, 66 z woj. mazowieckiego, a 37 – łódzkiego. Według danych Resortu Zdrowia koronawirus nie ominął także województwa świętokrzyskiego, zakażone są dwie osoby.

Zdjęcie ilustracyjne

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś (13 czerwca) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego i kobieta (wiek nieokreślony) z powiatu starachowickiego. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 598 zachorowań na COVID-19, w tym 26 zgonów oraz 319 ozdrowień.

Zmarło 15 zakażonych osób: 67-letni mężczyzna, 68-letni mężczyzna, 86-letnia kobieta, 61-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 92-letni mężczyzna hospitalizowani w szpitalu w Zgierzu; 71-letni mężczyzna, 76-letni mężczyzna, 68-letni mężczyzna, hospitalizowani w szpitalu w Raciborzu, 77-letnia osoba hospitalizowana w szpitalu w Tychach, 81-letnia kobieta leczona w szpitalu w Zawierciu; 77-letnia kobieta, 72-letni mężczyzna leczeni w Grudziądzu; 75-letnia kobieta leczona w Bolesławcu, 81-letnia kobieta leczona w szpitalu w Kępnie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Aktualnie 92 654 osoby w Polsce objęte są kwarantanną, 18 904 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym, a 14 104 osób wyzdrowiało. U 77 osób oddychanie wspomagają respiratory, zajętych jest 1711 łóżek.

Jak w piątek 12 czerwca poinformował Piotr Babicki, starosta w szpitalu w Starachowicach przebywało 58 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 45 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 13 osób z wynikiem negatywnym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this