Znajdź nas na

FAKTY

440 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, dwa z nich w województwie świętokrzyskim!

O 440 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób, co aż 209 pochodzi z województwa śląskiego, 66 z woj. mazowieckiego, a 37 – łódzkiego. Według danych Resortu Zdrowia koronawirus nie ominął także województwa świętokrzyskiego, zakażone są dwie osoby.

Zdjęcie ilustracyjne

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś (13 czerwca) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego i kobieta (wiek nieokreślony) z powiatu starachowickiego. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 598 zachorowań na COVID-19, w tym 26 zgonów oraz 319 ozdrowień.

Zmarło 15 zakażonych osób: 67-letni mężczyzna, 68-letni mężczyzna, 86-letnia kobieta, 61-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 92-letni mężczyzna hospitalizowani w szpitalu w Zgierzu; 71-letni mężczyzna, 76-letni mężczyzna, 68-letni mężczyzna, hospitalizowani w szpitalu w Raciborzu, 77-letnia osoba hospitalizowana w szpitalu w Tychach, 81-letnia kobieta leczona w szpitalu w Zawierciu; 77-letnia kobieta, 72-letni mężczyzna leczeni w Grudziądzu; 75-letnia kobieta leczona w Bolesławcu, 81-letnia kobieta leczona w szpitalu w Kępnie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Aktualnie 92 654 osoby w Polsce objęte są kwarantanną, 18 904 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym, a 14 104 osób wyzdrowiało. U 77 osób oddychanie wspomagają respiratory, zajętych jest 1711 łóżek.

Jak w piątek 12 czerwca poinformował Piotr Babicki, starosta w szpitalu w Starachowicach przebywało 58 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 45 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 13 osób z wynikiem negatywnym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this