Znajdź nas na

FAKTY

46-letni ostrowczanin zatrzymany przez Policję! Powód? Naruszenie nietykalności cielesnej policjanta! Mężczyzna nie przyznał się do winy!

Jak poinformował nas Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach, trwa kompletowanie materiału dowodowego w sprawie podejrzanego 46-letniego mieszkańca Ostrowca Św., który usłyszał zarzut w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia mundurowych. Rzecznik prokuratury nie podaje jednak ani zawodu, ani funkcji, jaką pełni podejrzany. Podejrzany nie przyznał się do winy.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Podczas interwencji podejmowanej przez funkcjonariuszy Policji, mężczyzna naruszył ich nietykalność cielesną, znieważył. Został w związku z tym zatrzymany. Usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i znieważenia podczas i w związku z pełnionymi przez nich obowiązkami – podkreśla Daniel Prokopowicz. 

Dodaje, że trwa zbieranie materiałów dowodowego.

– Mężczyzna w toku przesłuchania w charakterze podejrzanego, nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.  Z punktu widzenia prowadzenia postępowania przygotowawczego nie ma znaczenia, jaką pełni funkcję –  wyjaśnia rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Przypomnijmy, że zgodnie z się art. 13 Prawa Prasowego „1.  Nie wolno wypowiadać w prasie opinii co do rozstrzygnięcia w postępowaniu sądowym przed wydaniem orzeczenia w I instancji. 2.  Nie wolno publikować w prasie wizerunku i innych danych osobowych osób, przeciwko którym toczy się postępowanie przygotowawcze lub sądowe, jak również wizerunku i innych danych osobowych świadków, pokrzywdzonych i poszkodowanych, chyba że osoby te wyrażą na to zgodę. 3.  Ograniczenie, o którym mowa w ust. 2, nie narusza przepisów innych ustaw. Właściwy prokurator lub sąd może zezwolić, ze względu na ważny interes społeczny, na ujawnienie wizerunku i innych danych osobowych osób, przeciwko którym toczy się postępowanie przygotowawcze lub sądowe. 4.  Na postanowienie w przedmiocie ujawnienia wizerunku i innych danych osobowych osób, przeciwko którym toczy się postępowanie przygotowawcze lub sądowe przysługuje zażalenie. Zażalenie na postanowienie prokuratora rozpoznaje sąd rejonowy, w którego okręgu toczy się postępowanie. Postanowienie wydane w toku postępowania przygotowawczego staje się wykonalne z chwilą uprawomocnienia.”

Do tematu wrócimy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this