Znajdź nas na

FAKTY

62-letni mieszkaniec Ostrowca Św. nie przestrzegał kwarantanny domowej! Teraz grożą mu surowe konsekwencje!

Kolejny z mieszkańców Ostrowca Św. nie przestrzegał zasad kwarantanny domowej. Wczoraj (26 marca) policjanci ujawnili, że 62-latek opuścił miejsce wyznaczone do odbywania kwarantanny. Teraz może grozić mu nawet do 30 tysięcy złotych kary, to niewiele jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mężczyzna mógł przyczynić się do czyjejś choroby, a nawet śmierci!

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak zapewnia Ewelina Wrzesień, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., mundurowi codziennie sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną domową przestrzegają zasad przebywania w miejscu jej odbywania. 

Policjanci sprawdzają czy dana osoba przebywa w domu, pytają o stan zdrowia oraz bieżące potrzeby. Mundurowi kolejno z takiego sprawdzenia sporządzają odpowiednią dokumentację. Zebrane informacje trafiają później do służb sanitarnych.  Podczas jednej z wczorajszych (26 marca) kontroli na terenie naszego miasta policjanci ujawnili, że w jednym z mieszkań nie było objętego kwarantanną mężczyzny. 

Mundurowi ustalili, że ostrowczanin znajduje się na jednej z ulic w pobliżu miejsca zamieszkania. Natychmiast udali się we wskazane miejsce i poinformowali nieodpowiedzialnego mężczyznę o obowiązku kwarantanny i konsekwencjach wynikających z niestosowania się do jej zasad. Od 62-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Ponadto dość lekceważąco i z dużą ignorancją wyrażał się on o całej sytuacji. Obecny na miejscu patrol sporządził odpowiednią dokumentacją, która przesłanie zostanie do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim i służb sanitarnych. 

Wszyscy objęci kwarantanną powinni pamiętać, jaka odpowiedzialność na nich ciąży! Nie przestrzegając jej zasad, mogą się przyczynić do czyjejś choroby, a nawet śmierci. 

Zgodnie z nowymi przepisami za nie przestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do 30 000 złotych, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto osoby, które nie zastosują się do zaleceń muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z treści art. 116 kodeksu wykroczeń. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this