Znajdź nas na

FAKTY

9 nowych zakażeń koronawirusem na terenie województwa świętokrzyskiego!

O 421 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (27 września) Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażeń odnotowano na terenie województw: mazowieckiego (82), lubelskiego (59) i zachodniopomorskiego (42). Na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 9 nowych zakażeń w powiatach: ostrowieckim, skarżyskim, koneckim, kieleckim i Kielcach. Nie zmarła żadna zakażona osoba.

Grafika: naOSTRO.info

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś ( poniedziałek, 27 września) o 421 nowych zakażeniach koronawirusem. Zakażone osoby to mieszkańcy województw: mazowieckiego (82), lubelskiego (59), zachodniopomorskiego (42), podkarpackiego (34), małopolskiego (27), wielkopolskiego (23), pomorskiego (22), łódzkiego (20), podlaskiego (20), śląskiego (20), dolnośląskiego (17), kujawsko-pomorskiego (13), warmińsko-mazurskiego (11), świętokrzyskiego (9), opolskiego (4), lubuskiego (3).

15 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 9 nowych zakażeń w powiatach: kieleckim (2 osoby), starachowickim (2 osoby), ostrowieckim (1 osoba), koneckim (1 osoba), skarżyskim (1 osoba), a także w Kielcach (2 osoby). 

Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami nie zmarła żadna osoba.

 Liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii to  2 903 655, zmarło 75 572 

W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Jak na swoim profilu na Fb w piątek (24 września) poinformował Piotr Babicki, starosta starachowicki, w szpitalu w Starachowicach przebywało (stan na piątek 24 września) 214 pacjentów, w tym 19 z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Liczba zajętych łóżek respiratorowych: 6, w tym 1 osoba przebywała  bezpośrednio pod respiratorem.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this