Znajdź nas na

FAKTY

98 ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce! Kolejne przypadki zachorowań w województwie świętokrzyskim!

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – taką informację po godzinie 10.00 przekazała nam Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło już 98 osób.

Grafika: naOSTRO.info

Kolejne dziesięć osób zakażonych koronawirusem na terenie województwa świętokrzyskiego.

– To 9 osób z powiatu kieleckiego: 8 mężczyzn (4 młodych i 4 w sile wieku) oraz kobieta w sile wieku, a także starszy mężczyzna z powiatu raciborskiego w województwie śląskim – tłumaczy Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

W sumie na terenie województwa odnotowano dotąd 103 przypadki zachorowań  na COVID-19.

Na terenie powiatu ostrowieckiego 510 osób poddanych jest kwarantannie, a 29 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym (dane z 6 kwietnia).

W Polsce przebadano 85 467 l próbek, 81 266 dało wynik negatywny, 4201 dało wynik pozytywny, mamy 99 nowych zakażeń.

Ministerstwo Zdrowia podało dziś (6 kwietnia) 99 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: województwa śląskiego, 15 z województwa małopolskiego, 12 osób z województwa wielkopolskiego, 10 z województwa świętokrzyskiego, 9 z województwa dolnośląskiego, 8 z województwa pomorskiego, 6 z województwa podlaskiego, opolskiego i lubelskiego, 4 osoby z województwa zachodniopomorskiego, 3 osoby z województwa podkarpackiego, 3 osoby z województwa warmińsko-mazurskiego.

Zmarły kolejne cztery osoby: 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany z Łańcucie.

W sumie zakażonych jest 4201 osób, zmarło 98 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this