Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Agata Wojtyszek pełnomocnikiem PiS okręgu ostrowieckiego! Zapowiada zmiany!

Na skutek zmian w świętokrzyskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości, od wczoraj (1 lipca), 41 dotychczasowych okręgów przestało istnieć. W zamian powstały 94 nowe okręgi pokrywające się z okręgami wyborczymi do senatu. – Jednym z nich, mam przyjemność decyzją pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego zarządzać. Zostałam pełnomocnikiem okręgu ostrowskiego. Tak się nazywa stolica tego okręgu, w skład, którego wchodzą, oprócz powiatu ostrowieckiego, powiaty: starachowicki, sandomierski, skarżyski i opatowski. Już dziś zapraszam wszystkich, którzy do tej pory nie mogli zapisać się do Prawa i Sprawiedliwości, taka możliwość istnieje. A takich osób było wiele. Do mojego biura poselskiego również przychodziły osoby, które miały problem z zapisem do naszego ugrupowania politycznego – mówiła podczas piątkowej konferencji prasowej Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP.

Agata Wojtyszek Poseł na Sejm RP fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak podkreślała Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP jej powołanie jest na razie ważne przez 3 miesiące, jednak  liczy na to, że w struktury reprezentowanej przez nią partii wstąpią nowe osoby. Do współpracy zachęca także sympatyków PiS-u. 

– Dla takich osób również znajdzie się miejsce. Chcemy budować, tak jak już to rozpoczęliśmy w 2015 roku skutecznie Korpus Obrony Wyborów i takie osoby, które niekoniecznie chcą być członkami, mogą znaleźć swoje miejsce, chociażby w takim „ciele”. W 2015 roku sama byłam członkiem takiego korpusu. Jako Mąż Zaufania miała przyjemność być w jednej komisji i przyglądać się wyborom, pilnować tego, aby one były uczciwe i wyrażały faktyczną opinię mieszkańców. Teraz chcemy to jeszcze wzmocnić i zdynamizować działanie naszej partii – mówiła Agata Wojtyszek. 

Podkreślała, że tak jak dotychczas będzie współpracowała ze wszystkimi samorządowcami z okręgu senackiego, który reprezentuje.  Zapraszała wszystkich do współpracy: samorządy, radnych,  osoby, które chcą rozwijać swoje małe Ojczyzny. Tłumaczyła, że nie zapomina o współpracy ze świętokrzyskimi  parlamentarzystami i ma nadzieję, że wspólnie otworzą nową jakość działania partii. Agata Wojtyszek stawia także na współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Każde województwo ma swojego opiekunami. W przypadku województwa świętokrzyskiego jest nim minister Andrzej Adamczyk, z którym współpracowała jeszcze będąc Wojewodą Świętokrzyskim w zakresie działań infrastrukturalnych. Przypomniała, że to w Ministerstwie Infrastruktury powstają projekty drogowe dla województwa świętokrzyskiego, jak chociażby mała obwodnica Ostrowca Św. (piąty etap ulicy Onufrego Zagłoby), obwodnica Wąchocka, czy w przyszłości plany na projekt dużej obwodnicy Ostrowca Św.

Najprawdopodobniej to w Ostrowcu Św.  powstanie Biur Regionalne poseł Agaty Wojtyszek. 

– Ostrowiec Świętokrzyski jest akurat położony w centrum tego okręgu, więc tu mamy taką możliwość dojazdu do takiego biura z każdej strony naszego okręgu. Będzie również powołany przeze mnie sekretarz i skarbnik  tego okręgu – podsumowała Agata Wojtyszek.    

.    

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this