Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Aktywne ferie z MOSIR-em

Najmłodsi ostrowczanie rozpoczęli ferie zimowe. Przerwa wolna od nauki potrwa do 27 stycznia. Pogoda i zimowa aura dopisują. Nie wszystkie dzieci wyjadą jednak na zimowe turnusy, czy obozy. Większość z nich czas wolny od nauki spędzi w domach. Co zrobić, żeby nie traciły go przed komputerem, tabletem, czy telewizorem? To właśnie z myślą o nich Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ciekawą alternatywę.

www.naostro.info

– Bardzo się cieszę, że zaczęły się ferie – mówi jedenastoletni Bartek, który nie mógł się już doczekać zimowego odpoczynku od nauki, zwłaszcza, że leżący za oknami śnieg, zachęcał do zabaw. – Podczas ferii mam zamiar nauczyć się lepiej jeździć na nartach, wybieram się z kolegami na kulig, gdzie będzie też ognisko i pieczenie kiełbasek, oczywiście sanki też obowiązkowo – tak czwartoklasista zdradza nam swój plan na udane ferie. Cieszy się, że więcej czasu spędzi z rodzicami. Będzie też częściej odwiedzał babcie.

Z zimowego odpoczynku zadowolona jest też szesnastoletnia Emilia, która stawia na aktywność.

– Będę miała więcej czasu na aktywny wypoczynek. W czasie szkoły rzadko miałam jak iść na hale sportową i w coś pograć ze znajomymi – mówi nastolatka. Ferie rozpoczyna od wyjazdu w góry, na narty. – Gdy tylko przyjadę do domu ze znajomymi idziemy na siatkówkę. W drugim tygodniu zamierzam iść z przyjaciółmi na basen, łyżwy, siatkówkę i ping ponga – dodaje.

Emilia i Bartek, a także ich koleżanki i koledzy będą mieć też szansę na skorzystanie z oferty, jaką na ferie zimowe, przygotowało miasto.

Jak ryba w wodzie!

Pływalnia Rawszczyzna w okresie ferii zimowych proponuje kursy nauki pływania oraz tańsze bilety ulgowe i rodzinne.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma w planach zorganizowanie pięciodniowych turnusów.

Pierwszy turnus potrwa od 14 do 18 stycznia, a drugi od 21 do 25 stycznia. Godziny zajęć: 9.00-9.45, 10.00-10.45, 11.00-11.45, 12.00-12.45, 13.00-13.45.

Cena za pięciodniowy kurs to 38,50 zł (dla mieszkańców Gminy Ostrowiec Św.) lub 77 zł (dla pozostałych klientów). Powyższa cena to koszt całkowity kursu. Nie trzeba będzie dodatkowo kupować biletów wstępu na basen.

Jak można zapisać dziecko na taki kurs? Wyłącznie osobiście w sekretariacie Pływalni Rawszczyzna, od 7 stycznia (w godz. 7.00-15.00).

Należy posiadać dokument potwierdzający zamieszkanie na terenie gminy Ostrowiec Św. i wykupić karnet na zajęcia pływackie.

W kursach mogą wziąć udział dzieci od „zerówki” do młodzieży ze szkół średnich. Organizatorzy będą starać się dopasowywać kursantów pod kątem wieku i umiejętności.

Oprócz nauki pływania, na Pływalni Rawszczyzna odbywać się będą zajęcia mini-waterpolo prowadzone przez trenera Marcina Pilińskiego.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest ukończenie 10 roku życia oraz umiejętności pływackie, pozwalające na utrzymanie się na powierzchni wody w głębokim basenie.

Zajęcia obejmować będą m.in. podstawy piłki wodnej, zabawy z piłką, elementy techniki i taktyki waterpolo.

Treningi mini-waterpolo odbywać się będą w godz. 12.00-12.45. Terminy i cena będą takie same, jak przy kursach pływackich.

Tańsze bilety na Rawszczyznę

Podczas ferii wprowadzony zostanie tańszy bilet ulgowy dla dzieci od 3 roku życia do młodzieży ze szkół średnich.

Bilet będzie kosztować tylko 4,50 zł za godzinę i będzie obowiązywać między godziną 8.00 i 16.00.

Dodatkowo oferta Pływalni Rawszczyzna uzupełniona będzie tańszymi biletami rodzinnymi (cena za jedną godzinę):

1 opiekun + 2 dzieci = 13,50 zł;

1 opiekun + 3 dzieci = 14,50 zł;

1 opiekun + 4 dzieci = 15,50 zł;

2 opiekunów + 1 dziecko = 22,00 zł;

2 opiekunów + 2 dzieci = 23,50 zł;

2 opiekunów + 3 dzieci = 24,50 zł.

Bilety rodzinne obowiązywać będą w godzinach od 8.00 do 22.00. Ponadto MOSiR wprowadza w okresie ferii promocyjny grupowy godzinny bilet dla grup szkolnych w cenie 4,50 zł / osoba (ważny w godz. 8.00-16.00).

Ferie na Orlikach

Oba ostrowieckie Orliki (os. Ogrody i ul. Chopina) w okresie ferii zimowych będą otwarte dla mieszkańców Ostrowca Św. od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00, a w weekendy w godzinach 12.00-20.00.

Od wtorku (15 stycznia) do piątku (18 stycznia) na Orliku na osiedlu Ogrody zorganizowany zostanie Zimowy Turniej Piłki Nożnej w trzech kategoriach wiekowych:

1. dla uczniów szkół podstawowych (rocznik 2006 i młodsi),

2. dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół gimnazjalnych (rocznik 2003-2005),

3. dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszonych drużyn, a ustalony zostanie na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się w poniedziałek 14 stycznia o godz. 14.00 na Orliku Ogrody.

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są u instruktora sportu na terenie Orlika Ogrody – do 14 stycznia, do godz. 14.00.

W drugim tygodniu ferii (21-25 stycznia) codziennie w godzinach 10.00-15.00 na Orliku na osiedlu Ogrody odbywać się będą zajęcia rekreacyjno-sportowe prowadzone przez animatora.

Ferie w Hali

W okresie ferii zimowych odbywać się będą nieodpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pod hasłem „Poznaj różne dyscypliny sportu” – piłka siatkowa, piłka nożna, piłka ręczna, tenis stołowy, siłownia, gry i zabawy dla dzieci (bule, kręgle, serso) na Hali Sportowo-Widowiskowej MOSIR, przy ulicy Świętokrzyskiej 11.

Zajęcia organizowane będą codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00-13.00 i prowadzone będą przez instruktorów zatrudnionych przez MOSiR.

Zgłoszenia można dokonać osobiście przed zajęciami lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pokój 2.39). Zbiórka przed zajęciami – hol kasowy obok portierni hali.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, w zajęciach zorganizowanych przez ostrowiecki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na hali widowiskowo-sportowej, uczestniczyły 84 osoby (uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych). W zajęciach nauki i doskonalenia pływania na Rawszczyźnie wzięło udział ponad 70 uczniów z zerówek i szkół podstawowych, a na Orlikach bawiło się blisko 140 uczniów w trzech grupach wiekowych.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this