Znajdź nas na

FAKTY

Amfiteatr w ostrowieckim parku doczeka się zadaszenia! Marian Macias: Konstrukcja będzie wykonywana w Holandii lub w Anglii!

Po latach znajdujący się na terenie ostrowieckiego parku miejskiego – amfiteatr, a dokładnie część, w której mieszczą się siedziska dla widzów, doczeka się zadaszenia. O tym jak wyglądać będzie nowa konstrukcja, a także kiedy zakończą się prace, podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej mówili Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego i Marian Macias, prezes Zakładu Remontowo-Budowlanego „ADMA” , wykonawca inwestycji.

Od lewej: Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. i marian Macias, prezes Zakładu Remontowo-Budowlanego „ADMA” , wykonawca inwestycji. fot. Urząd Miasta w Ostrowcu Św.

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego przypomniał, że amfiteatr przeznaczony jest na 999 osób i służy w szczególności w sezonie wiosenno-letnio-jesiennym. 

– I tak jak dzisiaj trafiliśmy w pogodę, gdzie pada śnieg z deszczem, gdzie taki koncert, gdyby się odbywał w taką pogodę, no nie jest on przyjemny ani dla artystów, którzy chcieliby mieć pełną widownię, a na widowni każdy patrzy gdzie się schować, gdzie się skryć i gdzie szukać cienia, bądź zadaszenia. Stąd taka decyzja – mówił prezydent.  

Dodaje, że pod uwagę brane były różne koncepcje, ostatecznie wybrana została „futurystyczna technologia”. 

– Ze względu na warunki atmosferyczne, na warunki pogodowe, na siłę wiatru, na obciążenie śniegiem, ta membrana i ta konstrukcja musiała spełniać wymogi zaostrzonych norm technicznych i technologicznych, stąd  jak gdyby też robi się ta kwota, bo jak państwo spojrzycie to jest 6 800 000 zł na to zadaszenie. Tutaj widać dokładnie też stopy, które będą fundamentowe wykonane, uziemienie, przebudowa instalacji elektrycznej, zabezpieczenie też tych skarp z boku, więc to jest specjalistyczna praca – mówił Jarosław Górczyński. 

Zaznaczył, że wykonawca inwestycji  Zakładu Remontowo-Budowlany „ADMA” , wykonywał już duże inwestycje w Polsce, ma zatem niezbędne doświadczenie. 

– Jesteśmy spokojni o tę inwestycję – podkreślał prezydent, dodając, że wykonawca ma na realizację tego zadania 380 dni, liczy jednak, że zostanie wykonana przed czasem. 

Marian Macias, prezes Zakładu Remontowo-Budowlanego „ADMA” podkreślał, że na plac budowy ekipa budowlana, jeśli tylko pogoda na to pozwoli, wejdzie już 15 lutego. Najpierw wykonywane będą pale. Prace potrwają ok. miesiąc. Następnie po miesiącu przerwy wykonywane będą szalunki i prace żelbetowe. Te wykonane powinny zostać do końca kwietnia. Konstrukcja powinna powstać już w czerwcu. Do końca października obiekt powinien być gotowy. Dodał, że zadaszenie, które powstanie będzie unikatowe. 

– Zadanie, które mamy wykonać jest to zadanie bardzo trudne. Dodam, że po 15 lutego  trzeba wykonać 100 pali do 10 metrów odwierty i konstrukcja, która tu jest zaprojektowana, to jest biuro, które projektuje w Polsce skomplikowane bardzo inwestycje. Konstrukcja będzie wykonywana w Holandii lub w Anglii, nie ma w Polsce firm, żeby ten typ konstrukcji dało się wygiąć wycinek koła. To jest dość ciekawe, ja byłem na takiej konferencji z projektantami i ustaliliśmy tak, zresztą naczelnik urzędu pan Artur Majcher, to było jego „oczko w głowie”, więc on mówi, że ta membrana, którą produkują Niemcy jest już zamówiona, ona musi być spawana tylko w miesiącu sierpniu-wrześniu – tłumaczył Marian Macias.  

Na realizację tej inwestycji gmina Ostrowiec Św. otrzymała środki z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this