Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Andrzej Kryj: Posłowie PiS starają się być blisko ludzi!

Dziś na Miejskim Targowisku w Ostrowcu Świętokrzyskim kampanię promująca wydawnictwo Polska Ziemia rozpoczął Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP z Prawa i Sprawiedliwości. Z mieszkańcami dzielił się także swoim sprawozdaniem poselskim. Jak podkreślał mieszkańcy chętnie podejmowali rozmowy, dyskutowali o programach rządowych, a także pytali o plany na przyszłość. Zapytaliśmy także i my o to co udało się zrobić dla Ostrowca Świętokrzyskiego, a także jakie plany na pomoc naszemu miastu ma poseł po uzyskaniu od wyborców kredytu zaufania w nadchodzących wyborach parlamentarnych?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Dziś na Miejskim Targowisku w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczynamy kampanię promująca wydawnictwo Polska Ziemia, w którym znalazły się informacje dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, a także mieszkańców powiatu ostrowieckiego o realizacji przez Prawo i Sprawiedliwość programów kierowanych zarówno dla rolników, jak i dla wszystkich innych grup. Mówimy, co udało się nam przez te cztery lata zrealizować. Rozdaję także swoje sprawozdanie poselskie. Przygotowałem je na koniec kadencji – tłumaczył podczas porannej konferencji prasowej poseł Andrzej Kryj.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W sprawozdaniu wyborczym poinformowałem mieszkańców o tym, jakie były jego główne działania poselskie, zarówno w Sejmie, jak i w okręgu.

– Muszę przyznać, że zarówno gazeta Polska Ziemia, jak sprawozdanie cieszyły się, jak i myślę będą cieszyć ogromnym zainteresowaniem. Takie rozmowy z mieszkańcami Ostrowca, takie rozmowy z ludźmi, którzy tutaj mieszkają, tutaj żyją – są bardzo ważne. Z jednej strony podczas nich słyszymy bardzo dużo dobrych słów na temat tego, jak Prawo i Sprawiedliwość rządzi. Z drugiej także ludzie mówią o tym, czego im najbardziej potrzeba. Mówią o problemach z dostępem do komunikacji, mówią o problemach związanych z budową dróg. Wiele tych problemów podnoszonych przez mieszkańców leży na styku pracy rządu i samorządu i to także jest taki moment, kiedy można umówić się na spotkanie, kiedy można podjąć pewne interwencje w Urzędach Gmin czy innych instytucjach – dodał poseł.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podkreślał także, że jako poseł PiS stara się być zawsze blisko ludzi, a także słuchać sugestii mieszkańców.

– To jest właśnie taki moment, kiedy wsłuchujemy się w te słowa, które kierują do nas nasi wyborcy i czynimy to w zasadzie przez cztery lata. Spotykamy się z takimi osobami podczas zebrań, które czynimy i które będziemy realizować także w tej najbliższej kampanii, podczas imprez okolicznościowych, na które jesteśmy zapraszani, podczas pracy w swoich biurach. W swojej pracy zawsze kieruje się zasadą, żeby być z ludźmi i dla ludzi. Dzisiaj przynosi to efekty, bo dzisiaj bardzo dużo osób w sposób bardzo ciepły wypowiadało się zarówno o Prawie i Sprawiedliwości i o tym co robimy, jak i o takich formach spotkań. Byli wdzięczni, że jesteśmy wśród nich, że z nimi rozmawiamy i że czynimy to przez cztery lata, a nie tylko z takiej okazji, że zbliżają się wybory – dodał Andrzej Kryj.

Udało się nam także zapytać posła co takiego podczas minionej kadencji, jego zdaniem, udało się osiągnąć dla Ostrowca Świętokrzyskiego, a także co planuje po wyborach, jeśli okaże się, że mieszkańcy obdarzyli go ponownie kredytem zaufania.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Starałem się zawsze mocno wspierać służbę zdrowia ostrowiecką i takie sprawy, jak uzyskanie dodatkowych środków z budżetu państwa na ostrowiecki szpital, dzięki którym została wyremontowana neurologia, wyremontowana sterylizatornia. Środki, które przyszły w końcówce ubiegłego roku w wysokości prawie 1 700 000 zł, dzięki którym zakupiono sprzęt do szpitala. Nowoczesną aparaturę diagnostyczną, które także trafiły tutaj z rezerwy budżetu państwa. To, że w Ostrowcu Świętokrzyskim z budżetu centralnego budowano oczywiście ze wsparciem samorządu lokalnego nowy SOR. Ale także trafiały środki na remont zabytków kultury, na wsparcie dla domów dziecka, dzięki mojemu zaangażowaniu udało się uzyskać decyzję o odtworzeniu w Ostrowcu Świętokrzyskim placówki gazowniczej, więc można bardzo dużo takich elementów wskazywać, które konkretnie dotyczyły Ostrowca Świętokrzyskiego. Jako poseł głosowałem za wieloma bardzo dobrymi dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, powiatu ostrowieckiego, czy mówiąc szerzej – Polski, ustawami. Bo w tej chwili choćby program Rodzina 500+, „trzynasta emerytura”, program modernizacji Policji, dzięki któremu do Ostrowca Świętokrzyskiego trafia nowy sprzęt, nowe wyposażenie, to przecież wszystko jest efektem pracy parlamentarnej. Myślę, że taki ustaw, które były dziełem posłów Prawa i Sprawiedliwości, zostały przegłosowane dzięki temu, że mamy większość sejmową było naprawdę bardzo dużo. Także ta bieżąca praca skierowana do mieszkańców, która przynosi setki porad prawnych, które są udzielane w moim biurze, działalność na rzecz młodych ludzi, młodzieży, których inspiruję do pewnych poszukiwań historycznych, bo jestem sam z wykształcenia historykiem. O tym wszystkim jest w sprawozdaniu, które dziś rozdawałem. Tam w sposób syntetyczny przedstawiam wszystkie informacje i myślę, że jeśli ktoś przejrzy te informacje to znacznie więcej sobie wyrobi wyobrażenia na temat mojej pracy – tłumaczył Andrzej Kryj.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jaki plany na poprawę życia ostrowczan ma poseł Andrzej Kryj?

– Wszystko w rękach wyborców. O tym czy zostanę posłem to oni będą bowiem decydować. Na razie nie mamy jeszcze ogłoszonej listy. Na pewno nie uda się zmienić życia mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego bez współpracy rządu i samorządu. Bez współpracy parlamentarzystów i starosty, czy prezydenta miasta. Ja taką współpracę deklaruję. Deklaruję wsparcie dla samorządowców ostrowieckich, powiatu ostrowieckiego, poszczególnych gmin, bo tylko wspólne działania mogą przynieść pozytywny efekt i to jest podstawowa kwestia. Szukanie możliwości wsparcia dla tych którzy chcą w Ostrowcu inwestować, przecierania szlaków w ministerstwach. Taka powinna być rola posła i ja rzeczywiście w wielu instytucjach bywam, wspieram lokalne przedsiębiorstwa, które borykają się z problemami. Bardzo mocno angażuje się na rzec ostrowieckiego PKS-u, który był taki moment, że miał bardzo trudną sytuację. Rozmawiam z wieloma instytucjami centralnymi wspierając inne instytucje ostrowieckie o charakterze samorządowym, czy także prywatnym, które wymagają pomocy. Wszystko wskazuje na to, że na liście wyborczej powinienem być, kiedy tak się okaże, a wyborcy zadecydują żeby mi powierzyć mandat na pewno będę się bardzo mocno angażował, jak do tej pory w sprawy Ostrowca Świętokrzyskiego – podsumowuje poseł Andrzej Kryj.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Kolejne spotkanie posła z wyborcami odbędą się na terenach sąsiednich powiatów, najbliższe już jutro w gminie Nowa Słupia.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Krzysztof Ołownia: Troską każdego dyrektora powinna być chęć pozyskania fachowej kadry!

FAKTY

Tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie! Od dofinansowania na żłobki i kluby dziecięce, po galę Talentów Świętokrzyskich! [VIDEO]

FAKTY

Mauzoleum czy Spółdzielnia Mieszkaniowa! Sprawą zajęła się prokuratura!

FAKTY

Ponad milion złotych za 120 metrowy budynek dla rad osiedlowych!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this