Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Będzie nowa ulica w Ostrowcu Świętokrzyskim?

Jeśli większością głosów zdecydują o tym radni droga wewnętrzna wychodząca od ulicy Bałtowskiej w kierunku południowo-wschodnim, przebiegająca przez działki stanowiące własność gminy Ostrowiec Świętokrzyski, a także własność Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym gminy Ostrowiec Św. otrzyma nazwę ulicy Przemysłowej.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Droga dojazdowa do ul. Bałtowskiej w kierunku południowo-wschodnim prowadząca do nowopowstałych terenów inwestycyjnych położona jest na działkach nr 40/4 (obr. 24, ark. 1), 3/70, 3/72, (obr. 28, ark. 1) stanowiących własność Gminy Ostrowiec Świętokrzyski oraz na działkach nr 3/46, 3/62, 3/64 i 3/73 9obr. 28, ark.1) stanowiących własność Skarbu Państwa w użytkowaniu gminy Ostrowiec Świętokrzyski – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, pod którym podpisała się Anna Targowska, naczelnik Wydziału Mienia Komunalnego w Urzędzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Jest to droga wewnętrzna, nie jest zatem drogą publiczną, zgodnie z ustawą o drogach publicznych. Nawet jeżeli jest ogólnodostępna. Wynika to z pierwszego artykułu Kodeksu drogowego, który nie wspomina o drogach wewnętrznych.

fot. Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim

– Zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych, Rada Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego może podejmować uchwały w sprawie nadania nazw drogom wewnętrznym po uzyskaniu zgody od właścicieli terenów, na których się znajdują. Właściciel terenu, na którym znajduje się część w/w drogi wyraził pisemną zgodę na nadanie jej nazwy. Na działkach położonych przy proponowanej do nadania nazwy ulicy trwa już proces inwestycyjny. W związku z koniecznością ustalenia numeracji porządkowej dla nieruchomości położonych przy w/w drodze zasadnym jest nadanie jej nazwy – wyjaśnia projektodawca.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this