Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Będzie nowa ulica w Ostrowcu Świętokrzyskim?

Jeśli większością głosów zdecydują o tym radni droga wewnętrzna wychodząca od ulicy Bałtowskiej w kierunku południowo-wschodnim, przebiegająca przez działki stanowiące własność gminy Ostrowiec Świętokrzyski, a także własność Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym gminy Ostrowiec Św. otrzyma nazwę ulicy Przemysłowej.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Droga dojazdowa do ul. Bałtowskiej w kierunku południowo-wschodnim prowadząca do nowopowstałych terenów inwestycyjnych położona jest na działkach nr 40/4 (obr. 24, ark. 1), 3/70, 3/72, (obr. 28, ark. 1) stanowiących własność Gminy Ostrowiec Świętokrzyski oraz na działkach nr 3/46, 3/62, 3/64 i 3/73 9obr. 28, ark.1) stanowiących własność Skarbu Państwa w użytkowaniu gminy Ostrowiec Świętokrzyski – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, pod którym podpisała się Anna Targowska, naczelnik Wydziału Mienia Komunalnego w Urzędzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Jest to droga wewnętrzna, nie jest zatem drogą publiczną, zgodnie z ustawą o drogach publicznych. Nawet jeżeli jest ogólnodostępna. Wynika to z pierwszego artykułu Kodeksu drogowego, który nie wspomina o drogach wewnętrznych.

fot. Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim

– Zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych, Rada Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego może podejmować uchwały w sprawie nadania nazw drogom wewnętrznym po uzyskaniu zgody od właścicieli terenów, na których się znajdują. Właściciel terenu, na którym znajduje się część w/w drogi wyraził pisemną zgodę na nadanie jej nazwy. Na działkach położonych przy proponowanej do nadania nazwy ulicy trwa już proces inwestycyjny. W związku z koniecznością ustalenia numeracji porządkowej dla nieruchomości położonych przy w/w drodze zasadnym jest nadanie jej nazwy – wyjaśnia projektodawca.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Założyli Stowarzyszenie aby ratować kunowską świątynię przed ruiną! Potrzebują jednak wsparcia finansowego! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Tragiczny wypadek drogowy w gminie Bałtów! Nie żyje jeden z pasażerów! Dwie osoby w szpitalu!

FAKTY

Wypadek na Żabiej! Dwie osoby w szpitalu! Uwaga na utrudnienia w ruchu!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie! Cztery zakażenia, dwa nowe ozdrowienia!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this