Znajdź nas na

FAKTY

Będzie remont starodroża i budowa ścieżki rowerowej – powiat ostrowiecki otrzymał blisko 16 milionów złotych z „Polskiego Ładu”!

Blisko 16 000 000 zł otrzymał powiat ostrowiecki w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ładu – Programu Inwestycji Strategicznych na realizację dwóch zadań: na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski – Boksycka (wartość dofinansowania 10 450 000 złotych), a także na rozbudowę drogi powiatowej wraz z budową ścieżki rowerowej (4 750 000 zł). Będzie komfortowo i bezpieczniej.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Korzystając z obecności, że dołączył do nas pan senator Rusiecki i pan poseł Kryj z tego miejsca chciałabym panom bardzo serdecznie podziękować za wsparcie i pomoc w uzyskaniu środków z Polskiego Ładu. Są to środki na ścieżkę rowerową, o którą powiat zabiegał od wielu, wielu lat. Ścieżka rowerowa do Dębowej Woli, teraz remont drogi  Nowa Dębowa Wola, również przy wsparciu udało się te środki odzyskać, tak więc w przyszłym roku sadzę, że wszyscy spotkamy się na rowerach na tej nowej ścieżce. Dziękuję również za środki na starodroże. Jest to bardzo zniszczona droga powiatowa, sam wjazd, wyjazd z Ostrowca w kierunku obwodnicy. Kto jedzie to po prostu widz, nawet tego nie trzeba uzasadniać, a więc bardzo dziękuję – mówiła podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki, dodają, że będzie się zwracać o dalszą pomoc.

Mowa o ponad 15 000 000 zł, jakie powiat ostrowiecki otrzyma z drugiej edycji  Rządowego Funduszu Polski Ładu – Programu Inwestycji Strategicznych na realizację dwóch zadań: na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski – Boksycka (wartość dofinansowania 10 450 000 złotych), a także na rozbudowę drogi powiatowej  wraz z budową ścieżki rowerowej (4 750 000 zł).

Głos zabrali także obecni na sesji parlamentarzyści ostrowieccy Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP i Jarosław Rusiecki, Senator RP. 

Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Rzeczywiście dzień wczorajszy był dniem wyjątkowym, dniem na który wszyscy czekaliśmy. Została ogłoszona lista zadań, które realizowane będą przez samorządy, w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Kiedy samorządy składały te wnioski. W tych wnioskach znalazły się te inwestycje, które są niezwykle potrzebne, inwestycje oczekiwane, zresztą jak podkreślała pani starosta. Inwestycje, októrych z nami, parlamentarzystami rozmawiali mieszkańcy, ale rozmawiali także państwo radni. Bo właśnie radni przekazywali nam swoje prośby, swoje sugestie, czynili to ponad podziałami, które na tej sali występują. Bo te prośby, te głosy artykułowane były przez radnych różnych opcji i komitetów. Kiedy wspólnie z panią starostą i panem starostą analizowaliśmy te potrzeby, to rzeczywiście dochodziliśmy do wniosku, że jeśli uda się te środki uzyskać  one rozwiążą bardzo wiele problemów, one będa wychodziły naprzeciw społecznym oczekiwaniom – mówił Andrzej Kryj. 

Dodał, że słowa skierowane przez starostę odbiera jako podziękowania dla rządu, na którego czele stoi premier Mateusz Morawiecki.  Podkreślał, że wszystkie samorządy, które złożyły wnioski w drugiej edycji Polskiego Ładu, otrzymały środki. 

Jarosław Rusiecki, Senator RP
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Chciałbym życzyć państwu, żeby udało się szybko rozstrzygnąć przetargi, żeby były to takie przetargi, które pozwolą na wydatkowanie tych środków. Chciałbym życzyć tego, aby te inwestycje jak najszybciej mogły być zrealizowane, bo przykład ścieżki na Nową Dębową Wolę od Gutwinu pokazuje jak ona jest ważna, to nie tylko walory turystyczne, ale także podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców. Tam na tym terenie ruch rowerowy jest bardzo duży, a wypadków, które tam się zdarzały było sporo i były to wypadki śmiertelne więc to służy także podniesieniu bezpieczeństwa – podkreślał poseł.

Jarosław Rusiecki, Senator RP złożył życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, dziękując  za wysiłek i realizację pracy na rzecz dobra wspólnego. 

– Realizację zasady pomocniczości, to musi być wspólny wysiłek instytucji samorządowych i rządowych. Wczorajsze rozstrzygnięcie drugiej transzy „Polskiego Ładu”  jest tego najlepszym przykładem, jak można wspólnie prowadząc dialog, bo te decyzje, które zostały wczoraj przez premiera pokazane opinii publicznej, były poprzedzone konsultacjami i rozmowami z samorządami – mówił  senator Jarosław Rusiecki. Życzył, aby takie współdziałanie samorządów i rządu  było kontynuowane dla dobra lokalnej społeczności. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this