Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Bezrobocie kontra wydatki na promocję?

Zgodnie z zapowiedzią wracamy do tematu środków wydatkowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Św. na promocję i informatory w lokalnych mediach. Przypomnijmy, że w latach 2014-2020 na ten cel ostrowiecki PUP wydał 137 733, 50 zł. W tym roku kwota ta wyniesie w sumie 39 726 zł, a środki podzielona zostaną pomiędzy Effect Studio Company, Radio Ostrowiec i Świętokrzyską Grupę Mediową. Czy środki pochodzące z Funduszu Pracy mogłyby zostać wykorzystane na inne cele, zwłaszcza, że według danych podanych nam przez PUP, bezrobocie w powiecie ostrowieckim na koniec stycznia 2021 roku wynosiło 12,2 proc?

Źródło: naOSTRO.info

19 926, 00 zł dla Effect Studio Company (Lokalna TV) – umowa na 12 miesięcy, 10 200, 00 zł dla Radia Ostrowiec (umowa zawarta na 12 miesięcy, w roku 2020 zawarta od 01.04.2020), a także 9 600  zł dla Świętokrzyskiej Grupy Mediowej (Radio Rekord) – umowa zawarta na 12 miesięcy, to kwoty jakie w tym roku na promocję w lokalnych mediach przeznaczy Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Św. 

– W /w kwoty zostaną zapłacone ze środków Funduszu Pracy, zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 31 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy – czytamy w odpowiedzi, pod którą podpisała się Małgorzata Stafijowska, dyrektor PUP w Ostrowcu Św. 

Przypomnijmy, że Fundusz Pracy to państwowy fundusz celowy, którego dysponentem jest Minister Pracy, Rozwoju i Technologii. Gromadzi się w jego ramach środki na cele wskazane w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Pieniądze te przeznaczane są w szczególności na aktywizację osób bezrobotnych, czyli na: zasiłki dla bezrobotnych, prace interwencyjne, roboty publiczne, szkolenie i przekwalifikowanie bezrobotnych, rozwój pośrednictwa zawodowego, rozwój systemów informatycznych, badania rynku pracy.

Źródło:redakcja.naOSTRO.info

W nawiązaniu do udzielonych nam przez Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Św. informacji, prosiliśmy o doprecyzowanie określenia: „obsługa medialna Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Św. na antenie Radia Ostrowiec.”

Obsługa medialna Powiatowego Urzędu Pracy na antenie Radia Ostrowiec obejmuje: emisję komunikatów oraz ogłoszeń, związanych z działalnością PUP, kreację i produkcję materiałów promocyjnych PUP,  zamieszczenie materiałów, dotyczących działalności PUP na stronie internetowej rozgłośni, zamieszczenie ogłoszeń i komuniaktów na FB rozgłośni, a także audycje, wywiady „poświęcone ważnym dla PUP zagadnieniom”. 

Otwartym pozostaje pytanie jaki jest cel promocji w lokalnych mediach Powiatowego Urzędu Pracy i w jaki sposób przyczyni się ona tym, z myślą o których powstały Powiatowe Urzędy Pracy? 

Źródło: ostrowiec.praca.gov.pl

Przypomnijmy, że na koniec stycznia 2021 roku stopa bezrobocia w powiecie ostrowieckim wynosiła 12,2 proc. Z czego według danych Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Św.  w  styczniu 2021 roku w powiecie ostrowieckim było blisko 4 529  osób bezrobotnych, w lutym – 4543. Dla porównania w roku 2020 w styczniu osób bezrobotnych było 4269, w lutym – 4231.  

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny stopa bezrobocia w Polsce w styczniu 2021 roku wynosiła 6,5 proc. 

Źródło: ostrowiec.praca.gov.pl

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this