Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Biegają bo lubią! Możesz do nich dołączyć! Za sumienność dostaniesz specjalną koszulkę!

O tym, że ruch to zdrowie nikogo nie trzeba przekonywać. We wtorek, 2 kwietnia rozpoczął się bezpłatny cykl zajęć „Biegam Bo Lubię” w Ostrowcu Św. Zajęcia odbywają się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin i potrwają do 11 listopada. Organizatorzy w planach mają także uruchomienie „Przedszkola biegowego”, skierowanego do dzieci od czwartego roku życia.

fot. Biegam bo lubię

Zajęcia „Biegam bo lubię”, to świetna alternatywa na spędzenie czasu wolnego, a także odstresowanie się po dniu pracy. Odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godzinie 18.30 oraz w każdą niedzielę o godzinie 9.30.

Zajęcia BBL ukierunkowane są na początkujących biegaczy, również osoby, które chciałby rozpocząć przygodę z bieganiem od przysłowiowego „zera”. Wykwalifikowani instruktorzy lekkiej atletyki pokażą jak zrobić to w sposób skuteczny i przede wszystkim niezagrażający zdrowiu początkującego biegacza.

Początek kwietnia, to też dobry moment, by rozruszać się po zimie i rozpocząć przygotowania do swojego pierwszego wiosennego startu, a być może pierwszego w życiu!

Miesiąc systematycznych treningów, np. w ramach akcji „Biegam Bo Lubię”, to także szansa na szlifowanie formy dla amatorów w biegu na dystansie 5 km. Pierwszą taką okazją będzie zaplanowany na 1 maja w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin „Bieg po zdrowie”, w ramach którego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaproponuje udział w biegu na dystansie jednego i pięciu „gutwinów” (okrążeń wokół zbiorników wodnych na Gutwinie). To będzie też generalny sprawdzian przed inauguracyjną rundą cyklu biegów „VII MosirGutwinRun 2019”, która odbędzie się półtora tygodnia później, a więc 12 maja.

fot. Biegam bo lubię

Systematyczność premiowana koszulkami!

Na zakończenie każdego miesiąca trenerzy BBL nagradzać będą uczestników z najwyższą obecnością na zajęciach specjalnymi koszulkami!

Do zdobycia są techniczne koszulki firmy 4F z limitowanej edycji wydanej z okazji 10-lecia akcji Biegam Bo Lubię! Co miesiąc, aż do 11 listopada, trenerzy nagrodzą dwójkę najaktywniejszych w danym miesiącu uczestników zajęć.

Przedszkole biegowe dla najmłodszych!

Planowane jest też wprowadzenie w każdą niedzielę (w godzinach BBL, a więc od 9.30 do 10.30) zajęć ukierunkowanych na najmłodszych adeptów biegania. Zajęcia mają nazywać się „Przedszkole biegowe” i skierowane mają być do dzieci w wieku 4 lat i starszych (koniecznie pod opieką dorosłych).

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this