Znajdź nas na

FAKTY

Budynek MOPS-u zamknięty! Świadczenia wypłacane w terminie! Sprawdź jakie decyzje podjęły inne jednostki i spółki miejskie!

Praca spółek i jednostek miejskich nie jest zagrożona, poinformował dziś (niedziela, 15 marca) Jarosław Górczyński prezydent Ostrowca Św. po spotkaniu jakie odbyło się w Urzędzia Miasta Ostrowca Św. – Decyzją administratora budynek, w którym mieści się MOPS (ul. Świętokrzyska 22) został zamknięty dla interesantów. Na parterze budynku są udostępnione telefony do poszczególnych instytucji. Po kontakcie telefonicznym możliwe jest zejście pracownika i załatwienie sprawy. Wszystkie świadczenia, które wypłaca MOPS poszły w terminie, nie ma żadnych opóźnień – wyjaśnia Magdalena Salwerowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św., która także uczestniczyła w spotkaniu.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info


Jak zapewniał Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. Szanowni Państwo jednostki podległe miastu przygotowane są do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. Praca MWiK, MOPS-u, MZK,  innych spółek i jednostek nie jest zagrożona. 

– W przypadku MZK ograniczone od jutra zostaną kursy. Od wtorku w dni robocze poruszamy się komunikacją korzystając z sobotniego rozkładu jazdy. Straż Miejska otrzymała specjalne zadania i ma służyć mieszkańcom miasta i wspomagać inne służby. MOPS zgodnie z instrukcją wojewody dotyczącą pomocy żywnościowej dla osób potrzebujących, jest przygotowany na realizację tych działań – mówił dziś Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. 

Uspokajał i prosił mieszkańców o rozwagę. 

Źródło: UM Ostrowiec Świętokrzyski


–  Dziś obserwuję ulice puste jak nigdy wcześniej. Wiem, że duża część z nas jutro idzie do pracy i tak panorama miasta, jak dziś, nie będzie już wyglądać. Niemniej proszę o przestrzeganie higieny, bezpiecznej odległości od rozmówcy, w miarę możliwości nie odwiedzanie sklepów, znajomych, rodziny, zwłaszcza osób starszych. Dużo zależy od skuteczności władz centralnych, wojewody, starosty, sanepidu, prezydenta itd… ale najwięcej zależy od państwa! Od wszystkich nas razem, ale i od każdego z osobna  – dodał prezydent.

Mieszkańców, korzystających z pomocy i świadczeń wypłacanych przez MOPS uspokaja Magdalena Salwerowicz, dyrektor MOPS-u.

– Decyzją administratora budynek, w którym mieści się MOPS  (ul. Świętokrzyska 22) został zamknięty dla interesantów. Na parterze budynku są udostępnione telefony do poszczególnych instytucji. Po kontakcie telefonicznym możliwe jest zejście pracownika i załatwienie sprawy. Wszystkie świadczenia, które wypłaca MOPS poszły w terminie, nie ma żadnych opóźnień – wyjaśnia Magdalena Salwerowicz.


Od 17 marca (wtorek) do 27 marca (piątek) obowiązuje rozkład jazdy w dni robocze tak jak w soboty. 

– Prosimy zapoznać się z informacjami na stronie internetowej spółki oraz na przystankach. Decyzja ta podyktowana jest wprowadzeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o zaopatrywanie się w karnety przejazdowe w kasie spółki i w obiektach handlowych w mieście. Dystrybucja biletów na liniach miejskich przez kierowców zostaje wstrzymana do odwołania – przypomina Jarosław Kateusz, prezes MZK w Ostrowcu Św.

Także Straż Miejska w Ostrowcu Św.  realizuje swoje zadania wynikające z utrzymania porządku publicznego w mieście.  Wszystkie zgłoszenia są przyjmowane w sposób normalny, w tym także pod numerem alarmowym 986 lub 669 986 986 . 

– Jednocześnie SM pełni całodobowy Stały Dyżur Prezydenta Miasta w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Wszelkie potrzeby i prośby mieszkańców kierowane do władz miasta są niezwłocznie przekazywane prezydentowi miasta, który to podejmuje decyzje co do dalszego biegu tych spraw – podsumowuje Andrzej Kaniewski, komendant Straży Miejskiej w Ostrowcu Św. 

Wśród uczestników dzisiejszej narady, znaleźli się oprócz Magdalena Salwerowicz, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Jarosław Kateusz, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowcu Św.; Andrzej Kaniewski, komendant Straży Miejskiej w Ostrowcu Św.; Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego; Wioletta Adamczyk-Nowak; Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny; Dominik Smoliński i Piotr Dasios – wiceprezydenci Ostrowca Św.


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this