Znajdź nas na

FAKTY

Burmistrz Lech Łodej apeluje do mieszkańców gminy Kunów: Te ankiety mogą zdecydować o naszej przyszłości!

Do końca września mieszkańcy gminy Kunów mogą wypełnić ankietę, która pomoże w ustaleniu celów do Strategii Województwa Świętokrzyskiego 2030+.– Są tylko cztery proste pytania. Wstępne wyniki potwierdzają, że jesteśmy nierozerwalnie związani z Ostrowcem Św. i zasługujemy na to, aby Kunów przystąpił do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak tłumaczy Lech Łodej internetowa ankieta powstała w celach ustalenia założeń do Strategii Województwa Świętokrzyskiego 2030+, aby wykazać że gmina Kunów jest związana funkcjonalnie z Ostrowcem  Świętokrzyskim.

– Ankieta którą stworzyliśmy ma przede wszystkim pokazać, że miasta, które ze sobą sąsiadują powinny współpracować i dbać o rozwój okolicy. Gmina Kunów jest nastawiona na współpracę, ale wszędzie musi być wola dwóch stron. Nie chcemy być traktowani po macoszemu. 9600 mieszkańców naszej gminy zasługuje na uszanowanie – mówi Lech Łodej. 

To pokłosie zawartego 3 września przez samorządy północnej części województwa świętokrzyskiego, porozumienia w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy. Porozumienia, w którym z obszaru  powiatu ostrowieckiego znalazły się tylko gminy Ostrowiec Św. Waśniów i Bodzechów.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Samorządowcy z Kunowa, Ćmielowa i Bałtowa  w rozmowie z nami podkreślali, że nikt nie zaprosił ich do współpracy, pomimo to wciąż deklarują współdziałanie dla dobra mieszkańców.

W internetowej ankiecie, dostępnej pod linkiem: https://bit.ly/3bQX5Ev znalazły się cztery proste pytania: Jak często przebywam na terenie miasta Ostrowca Św.? Z jakich najczęściej usług korzystam w Ostrowcu Św.? Z jakich usług publicznych realizowanych przez miasto Ostrowiec Św. korzystam systematycznie? Czy uważam, że miasto Kunów może być dobrym Partnerem dla Ostrowca Św. w celu budowy wspólnej oferty dla naszego regionu? Mieszkańcy mogą zaznaczyć te odpowiedzi, które uznają za właściwe. 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

– Jako włodarz gminy Kunów uważam, że nasze gminy są ze sobą związane. Przykład?  Dzieci z Ostrowca Św. uczą się w naszej szkole w Wymysłowie i odwrotnie. Nie jesteśmy odrębną enklawą. Wstępne wyniki ankiety potwierdzają, że jesteśmy nierozerwalnie związani z Ostrowcem Św. i zasługujemy bezwzględnie na to, aby Kunów przystąpił do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy – podsumowuje Lech Łodej.

Dotychczas na pytanie: Czy miasto Kunów może być dobrym partnerem dla Ostrowca Św. w celu budowy wspólnej oferty dla naszego regionu na 129 odpowiedzi , 93 proc. ankietowanych odpowiedziało twierdząco. 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Przeczytaj także:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this