Znajdź nas na

FAKTY

Burmistrz Lech Łodej apeluje do mieszkańców gminy Kunów: Te ankiety mogą zdecydować o naszej przyszłości!

Do końca września mieszkańcy gminy Kunów mogą wypełnić ankietę, która pomoże w ustaleniu celów do Strategii Województwa Świętokrzyskiego 2030+.– Są tylko cztery proste pytania. Wstępne wyniki potwierdzają, że jesteśmy nierozerwalnie związani z Ostrowcem Św. i zasługujemy na to, aby Kunów przystąpił do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak tłumaczy Lech Łodej internetowa ankieta powstała w celach ustalenia założeń do Strategii Województwa Świętokrzyskiego 2030+, aby wykazać że gmina Kunów jest związana funkcjonalnie z Ostrowcem  Świętokrzyskim.

– Ankieta którą stworzyliśmy ma przede wszystkim pokazać, że miasta, które ze sobą sąsiadują powinny współpracować i dbać o rozwój okolicy. Gmina Kunów jest nastawiona na współpracę, ale wszędzie musi być wola dwóch stron. Nie chcemy być traktowani po macoszemu. 9600 mieszkańców naszej gminy zasługuje na uszanowanie – mówi Lech Łodej. 

To pokłosie zawartego 3 września przez samorządy północnej części województwa świętokrzyskiego, porozumienia w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy. Porozumienia, w którym z obszaru  powiatu ostrowieckiego znalazły się tylko gminy Ostrowiec Św. Waśniów i Bodzechów.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Samorządowcy z Kunowa, Ćmielowa i Bałtowa  w rozmowie z nami podkreślali, że nikt nie zaprosił ich do współpracy, pomimo to wciąż deklarują współdziałanie dla dobra mieszkańców.

W internetowej ankiecie, dostępnej pod linkiem: https://bit.ly/3bQX5Ev znalazły się cztery proste pytania: Jak często przebywam na terenie miasta Ostrowca Św.? Z jakich najczęściej usług korzystam w Ostrowcu Św.? Z jakich usług publicznych realizowanych przez miasto Ostrowiec Św. korzystam systematycznie? Czy uważam, że miasto Kunów może być dobrym Partnerem dla Ostrowca Św. w celu budowy wspólnej oferty dla naszego regionu? Mieszkańcy mogą zaznaczyć te odpowiedzi, które uznają za właściwe. 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

– Jako włodarz gminy Kunów uważam, że nasze gminy są ze sobą związane. Przykład?  Dzieci z Ostrowca Św. uczą się w naszej szkole w Wymysłowie i odwrotnie. Nie jesteśmy odrębną enklawą. Wstępne wyniki ankiety potwierdzają, że jesteśmy nierozerwalnie związani z Ostrowcem Św. i zasługujemy bezwzględnie na to, aby Kunów przystąpił do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy – podsumowuje Lech Łodej.

Dotychczas na pytanie: Czy miasto Kunów może być dobrym partnerem dla Ostrowca Św. w celu budowy wspólnej oferty dla naszego regionu na 129 odpowiedzi , 93 proc. ankietowanych odpowiedziało twierdząco. 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Przeczytaj także:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Ostrowiec Św. Groził prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu! Został zatrzymany przez Policję! Czy usłyszy zarzuty?

FAKTY

Zaginął Sebastian Bęben! Widziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Powiadom Policję!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this