Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Buskowianka trafiła do ostrowieckiego szpitala! W imieniu uzdrowiska przekazał ją Zbigniew Duda!

Zgodnie z deklaracją, jaką złożył podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, Zbigniew Duda, przewodniczący powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości, a także członek Rady Nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój, do ostrowieckiego szpitala trafił dziś (8 kwietnia) pierwszy transport 1000 półtoralitrowych butelek „Buskowianki”. Było to możliwe dzięki pomocy Dariusza Wierzbińskiego, właściciela firmy Eurostar i starszego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Św., który przywiózł ją do szpitala.

fot. Marzena Gołębiowska.naOSTRO.info

– Obiecałem na sesji, że co miesiąc do ostrowieckiego szpitala będzie trafiało 1000 butelek półtoralitrowych „Buskowianki”, do momentu, kiedy będziemy mieć stan pandemii, do momentu, kiedy będziemy mieć problemy z koronawirusem. Jak widać pierwsza partia wody do szpitala trafiła, pomagamy ją rozładować. Są u nas w powiecie ludzie dobrej woli, a nasz szpital warto wspierać. Zachęcam wszystkich do tego, żeby takie dary spływały –  przedsiębiorców, firmy, polityków, samorządowców, bo zdrowie i życie mamy tylko jedno – mówił Zbigniew Duda, przewodniczący powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości.  

Podziękował także Dariuszowi Wierzbińskiemu, radnemu powiatowemu z KWW Jarosława Górczyńskiego, dzięki któremu transport dwóch palet wody był możliwy.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Ten przykład pokazuje, że można się różnić w poglądach, można być w opozycji, ale razem można zdziałać wiele dobra dla ostrowieckiego szpitala, a tak naprawdę dla dobra mieszkańców – wyjaśniał Zbigniew Duda.  

Ostrowiecki szpital to nie  jedyna placówka medyczna, której Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. pomaga. 

– Jako członkowi Rady Nadzorczej uzdrowiska, a jednocześnie mieszkańcowi mieszkańcowi Ostrowca Świętokrzyskiego, najbliższy jest nasz szpital. Nie mógłbym przejść na porządku dziennym, gdyby inne szpitale otrzymywały taką pomoc, a nasz nie – dodaje Zbigniew Duda. 

To nie jedyna akcja pomocy dla mieszkańców, zorganizowana przez Prawo i Sprawiedliwość. Ostrowiecki PiS pomaga także najstarszym mieszkańcom powiatu w zrobieniu zakupów. 

– Dziękuję wszystkim, którzy w tej akcji biorą udział, bo nie tylko radni z Klubu PiS, ale także osoby z Jednostki Strzeleckiej 2013 „Strzelec” OSW, a także wolontariusze. Zachęcam do włączania się w pomaganie. Nie wszystko można mierzyć w pieniądzach, w ilości przekazanej wody, czy maseczek. Najważniejsza jest ta najprostsza pomoc, na którą stać każdego z nas – wyjaśnia Zbigniew Duda. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Za pomoc radnym powiatowym podziękował Andrzej Gruza, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. 

– Po pierwsze chciałem podziękować Uzdrowisku Busku-Zdrój, za ten piękny gest, płynący ze szczerego serca. Chciałem podziękwoać panu Dariuszowi Wierzbińskiemu, który przywiózł nam tę wodę, a także panu Zbigniewowi Dudzie, z którego inicjatywy Uzdrowisko chciało podzielić się tym cennym produktem – wyjaśniał Andrzej Gruza.

Podkreślił też, że potrzeby szpitala są ogromne. Brakuje maseczek, rękawiczek, kombinezonów ochronnych, środków ochrony dla personelu, środków do dezynfekcji.

– Wszystko to teraz bardzo podrożało, jest trudno dostępne na rynku. W związku  z tym, jakakolwiek inicjatywa, zmierzająca do wzbogacenia naszego szpitala w te przedmioty, będzie bardzo mile widziana. Dotychczasowym darczyńcom serdecznie dziękuję – podsumowuje dyrektor naczelny. 


2 komentarze

2 Comments

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this