Znajdź nas na

FAKTY

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców apeluje do włodarzy! Prosi o wsparcie lokalnych przedsiębiorców!

Zarząd Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Świętokrzyskim apeluje do włodarzy z powiatu ostrowieckiego o wsparcie działań, pozwalających lokalnym przedsiębiorcom przetrwać ten trudny czas. – Przedłużająca się epidemia wiązać się może z widmem upadku i koniecznością zamknięcia wielu firm na terenie naszego regionu oraz gwałtownym wzrostem bezrobocia z tym związanym – czytamy w liście.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

To, że epidemia koronawirusa uderzy w przedsiębiorców zwłaszcza mikro i małych przedsiębiorstw nikomu tłumaczyć nie trzeba. Przedłużający się stan stagnacji na rynku, spowodowany zamknięciem lokali i usług odbije się na kieszeniach lokalnych przedsiębiorców. Pomoc dla przedsiębiorców jest konieczna, w przeciwnym razie 

wielu z nich będzie musiało zamknąć swoją działalność, zgłaszając wnioski o upadłość, a konsekwencją tych działań  będą zwolnienia pracowników zatrudnionych w tych firmach. 

W ich imieniu do włodarzy miasta i powiatu ostrowieckiego apeluje Dariusz Wierzbiński, starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Św. Listy trafią na biurko Marzeny Dębniak, starosty powiatu ostrowieckiego, Jarosława Górczyńskiego, prezydenta Ostrowca Św., Joanny Suski, burmistrz miasta i gminy Ćmielów, Lecha Łodeja, burmistrza miasta i gminy Kunów, Huberta Żądło, wójta Bałtowa, Jerzego Murzyna, wójta gminy Bodzechów i Krzysztofa Gajewskiego, wójta gminy Waśniów. 

– W związku z postępującym rozpowszechnianiem się wirusa SARS CoV 2 (koronawirus),

powodującym chorobę Covid 19, jak również w ślad za ogłoszonym na terenie całego kraju przez Ministra Zdrowia stanem epidemii, w imieniu Zarządu Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców działającego w Ostrowcu św., chcielibyśmy skierować na ręce Pana Prezydenta gorącą prośbę o wsparcie w tym trudnym okresie działań, które pozwolą lokalnym przedsiębiorcom działającym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego i powiatu ostrowieckiego przetrwać ten trudny czas – czytamy w liście. 

Przedsiębiorców proszą o wspólne wypracowanie rozwiązań, które przynajmniej doraźnie, stanowić będą pomoc dla firm, które z powodów niezależnych nie są w stanie normalnie funkcjonować i prowadzić działalności. Szczególnym obciążeniem dla niefunkcjonujących praktycznie w tym czasie przedsiębiorców są zobowiązania publicznoprawne takie jak:  podatek od nieruchomości, czynsz wynikający z umów najmu lub dzierżawy, gdzie przedmiotem najmu i dzierżawy są lokale znajdujące się w zasobach gminy, podatek od środków transportu.

– Prosimy uprzejmie, o wprowadzenie rozwiązań formalnych, wynikiem których wymienione

powyżej zobowiązania zostałyby za II kwartał bieżącego roku umorzone. Zwolnienie z obowiązku zapłaty podatków z uwagi na te szczególne okoliczności stanowiłoby bez

wątpienia ogromną pomoc w tym ciężkim dla wszystkich okresie, kiedy brak jest jakichkolwiek przychodów – w swoim apelu napisał Dariusz Wierzbiński.

Zapewnia, że obserwuje na bieżąco różne propozycje rządowe dotyczące wsparcia dla przedsiębiorców. Wraz z Zarządem Cechu i przedsiębiorcami analizuje różne

scenariusze z tym związane. 

– Jednakże bez wsparcia lokalnych władz samorządowych funkcjonowanie ostrowieckich przedsiębiorców jest mocno zagrożone, a dla wielu firm praktycznie niemożliwe .Będąc świadomym istniejących trudności, uwarunkowań formalnych oraz niebywale trudnych

okoliczności, w których przyszło nam funkcjonować, liczymy na zrozumienie i współpracę ze strony Pana Prezydenta. Dzięki tej pomocy będziemy w stanie stworzyć plan działania na czas trwających utrudnień wynikających z epidemii koronawirusa, co pozwoli nam zminimalizować negatywne następstwa wyjątkowych okoliczności z którymi przyszło nam się mierzyć – podsumowuje apel Dariusz Wierzbiński. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this