Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców apeluje do włodarzy! Prosi o wsparcie lokalnych przedsiębiorców!

Zarząd Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Świętokrzyskim apeluje do włodarzy z powiatu ostrowieckiego o wsparcie działań, pozwalających lokalnym przedsiębiorcom przetrwać ten trudny czas. – Przedłużająca się epidemia wiązać się może z widmem upadku i koniecznością zamknięcia wielu firm na terenie naszego regionu oraz gwałtownym wzrostem bezrobocia z tym związanym – czytamy w liście.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

To, że epidemia koronawirusa uderzy w przedsiębiorców zwłaszcza mikro i małych przedsiębiorstw nikomu tłumaczyć nie trzeba. Przedłużający się stan stagnacji na rynku, spowodowany zamknięciem lokali i usług odbije się na kieszeniach lokalnych przedsiębiorców. Pomoc dla przedsiębiorców jest konieczna, w przeciwnym razie 

wielu z nich będzie musiało zamknąć swoją działalność, zgłaszając wnioski o upadłość, a konsekwencją tych działań  będą zwolnienia pracowników zatrudnionych w tych firmach. 

W ich imieniu do włodarzy miasta i powiatu ostrowieckiego apeluje Dariusz Wierzbiński, starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Św. Listy trafią na biurko Marzeny Dębniak, starosty powiatu ostrowieckiego, Jarosława Górczyńskiego, prezydenta Ostrowca Św., Joanny Suski, burmistrz miasta i gminy Ćmielów, Lecha Łodeja, burmistrza miasta i gminy Kunów, Huberta Żądło, wójta Bałtowa, Jerzego Murzyna, wójta gminy Bodzechów i Krzysztofa Gajewskiego, wójta gminy Waśniów. 

– W związku z postępującym rozpowszechnianiem się wirusa SARS CoV 2 (koronawirus),

powodującym chorobę Covid 19, jak również w ślad za ogłoszonym na terenie całego kraju przez Ministra Zdrowia stanem epidemii, w imieniu Zarządu Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców działającego w Ostrowcu św., chcielibyśmy skierować na ręce Pana Prezydenta gorącą prośbę o wsparcie w tym trudnym okresie działań, które pozwolą lokalnym przedsiębiorcom działającym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego i powiatu ostrowieckiego przetrwać ten trudny czas – czytamy w liście. 

Przedsiębiorców proszą o wspólne wypracowanie rozwiązań, które przynajmniej doraźnie, stanowić będą pomoc dla firm, które z powodów niezależnych nie są w stanie normalnie funkcjonować i prowadzić działalności. Szczególnym obciążeniem dla niefunkcjonujących praktycznie w tym czasie przedsiębiorców są zobowiązania publicznoprawne takie jak:  podatek od nieruchomości, czynsz wynikający z umów najmu lub dzierżawy, gdzie przedmiotem najmu i dzierżawy są lokale znajdujące się w zasobach gminy, podatek od środków transportu.

– Prosimy uprzejmie, o wprowadzenie rozwiązań formalnych, wynikiem których wymienione

powyżej zobowiązania zostałyby za II kwartał bieżącego roku umorzone. Zwolnienie z obowiązku zapłaty podatków z uwagi na te szczególne okoliczności stanowiłoby bez

wątpienia ogromną pomoc w tym ciężkim dla wszystkich okresie, kiedy brak jest jakichkolwiek przychodów – w swoim apelu napisał Dariusz Wierzbiński.

Zapewnia, że obserwuje na bieżąco różne propozycje rządowe dotyczące wsparcia dla przedsiębiorców. Wraz z Zarządem Cechu i przedsiębiorcami analizuje różne

scenariusze z tym związane. 

– Jednakże bez wsparcia lokalnych władz samorządowych funkcjonowanie ostrowieckich przedsiębiorców jest mocno zagrożone, a dla wielu firm praktycznie niemożliwe .Będąc świadomym istniejących trudności, uwarunkowań formalnych oraz niebywale trudnych

okoliczności, w których przyszło nam funkcjonować, liczymy na zrozumienie i współpracę ze strony Pana Prezydenta. Dzięki tej pomocy będziemy w stanie stworzyć plan działania na czas trwających utrudnień wynikających z epidemii koronawirusa, co pozwoli nam zminimalizować negatywne następstwa wyjątkowych okoliczności z którymi przyszło nam się mierzyć – podsumowuje apel Dariusz Wierzbiński. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Założyli Stowarzyszenie aby ratować kunowską świątynię przed ruiną! Potrzebują jednak wsparcia finansowego! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Tragiczny wypadek drogowy w gminie Bałtów! Nie żyje jeden z pasażerów! Dwie osoby w szpitalu!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie! Cztery zakażenia, dwa nowe ozdrowienia!

FAKTY

W województwie świętokrzyskim potwierdzono osiem nowych zakażeń koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this