Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Chciała sprzedać figurkę z masy cukrowej! Zamiast otrzymać zapłatę, straciła 2000 zł!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzą kilka spraw dotyczących oszustw dokonanych za pośrednictwem portali ogłoszeniowych. Tym razem ofiarą internetowego oszusta padła ostrowczanka, która chciała sprzedać figurkę z masy cukrowej. Jednak zamiast otrzymać pieniądze ze sprzedaży – została oszukana. Z jej konta bankowego zniknęło blisko 2000 złotych.

Źródło: Adobe Stock

Ostrożność, czujność i metoda ograniczonego zaufania pozwalają uniknąć problemów i nie stać się ofiarą oszustów. A ci nie próżnują, wymyślając nowe metody kradzieży. Ostatnio ich ofiarą padła ostrowczanka, która na jednym z portali ogłoszeniowych chciała sprzedać cukrową figurkę.  

Jak wynika z analizy spraw, oszuści kontaktują się z osobami, które mają wystawione na sprzedaż różne artykuły na portalu ogłoszeniowym i wyrażają zainteresowanie ich kupnem. Kontakt ze strony rzekomego kupującego następuje poprzez jeden z popularnych komunikatorów internetowych. Sprawcy, wykorzystując łatwowierność i brak ostrożności sprzedawców, umiejętnie kierują rozmową w ten sposób, aby swoim działaniem doprowadzić do przejęcia konta i obciążenia wielu rachunków bankowych swoich ofiar.

Wczoraj (środa, 25 sierpnia) do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 33-letnia mieszkanka naszego miasta. Kobieta poinformowała policjantów, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła do sprzedaży figurkę z masy cukrowej. Kolejno za pośrednictwem komunikatora ze sprzedającą, skontaktowała się osoba, która wyraziła chęć zakupu wystawionego przez nią przedmiotu. Po uzgodnieniu warunków sprzedaży 33-latka otrzymała screena dowodu wpłaty oraz link, skąd miała odebrać pieniądze. Sprzedająca nic nie podejrzewając, kliknęła na podany link, a następnie wypełniła wszystkie dane z karty płatniczej podając między innymi: datę ważności karty, swoje hasła i kod zabezpieczający płatność z karty. Następnie została przekierowana na stronę swojego banku, gdzie zalogowała się na swoje konto. Po tym otrzymała z banku kod, który kolejno użyła. 

Po kilku minutach 33-latka zorientowała się, że padała ofiarą oszustów i z jej konta zniknęło blisko 2000 złotych.

Policjanci apelują o rozwagę i czujność. Tu chodzi o twoje pieniądze, dlatego zawsze zachowaj rozsądek i nie działaj pod wpływem emocji.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this