Znajdź nas na

FAKTY

Ćmielów: Budynek urzędu przyjazny niepełnosprawnym! Pomimo pandemii realizowanych jest wiele inwestycji!

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z trudnościami w poruszaniu się, a także rodziny z dziećmi w wózkach, będą mogły bez utrudnień skorzystać z usług Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie. Pod koniec października zamontowany został tam podjazd dla osób niepełnosprawnych. – Taki podjazd powinien być w tym miejscu od wielu lat. Staram się nadrobić zaległości – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. To nie jedyna inwestycja w gminie. Zaawansowane prace trwają w budynku po byłym ćmielowskim gimnazjum, gdzie już wiosną ruszy Dzienny Dom Senior+ , a także Klub Seniora. Trwają także remonty drogowe.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

– Nie sposób zrobić wszystkiego na raz, bo dwa lata mojej kadencji minie 22 listopada, ale chcę nadążyć z czasem, z tymi inwestycjami, które powinny być już dawno wykonane  wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Pod koniec października przy siedzibie władz gminy pojawił się tak długo wyczekiwany przez mieszkańców podjazd dla osób niepełnosprawnych.  Jak tłumaczy Joanna Suska część środków na jego budowę pozyskano z  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

– 10 650 zł pochodziło z PFRON-u. Koszt prac to 39 900 zł, więc brakujące środki dołożyliśmy z budżetu gminy.Każde zewnętrzne wsparcie finansowe się liczy. Naszym celem była likwidacja barier architektoniczne, a  przede wszystkim danie możliwości osobom niepełnosprawnym, aby wreszcie mogły do nas bezpieczne dotrzeć – podsumowuje Joanna Suska. 

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Mimo okresu pandemii w gminie Ćmielów realizowanych jest wiele inwestycji.

– Pozyskując środki zewnętrzne, staramy się zmieniać naszą gminę przede wszystkim dla mieszkańców. W tej chwili dostosowujemy budynek po byłym gimnazjum do Dziennego Domu Senior +, a także dla Klubu Seniora, który wraz z wiosną zostanie otwarty – wyjaśnia burmistrz Ćmielowa.

Podkreśla, że to duże zadanie inwestycyjne, zarówno pod względem zakresu prac remontowych, jak i  wyposażenia. 

– Czasu nie ma zbyt wiele, ale do końca roku projekt musi zostać rozliczony. W pierwszym przetargu nie udało się wyłonić oferenta. Udało się dopiero za drugim razem. Prace trwają, nawet i do późnych godzin wieczornych, po to, żeby nadążyć z terminami – tłumaczy burmistrz.

Trwają także przebudowy  i remonty dróg gminnych za środki pochodzące z budżetu gminy. 

– Nie otrzymaliśmy na nie środków zewnętrznych, ponieważ ich metraż jest niewielki, a remontu wymagały od dawna – podsumowuje Joanna Suska. 

O remontach dróg pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this