Znajdź nas na

FAKTY

Ćmielów: Teraz nowy wóz ratowniczo-gaśniczy w garażu zmieści się bez problemu!

Dobiegła końca przebudowa budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ćmielowie. Teraz nowe Volvo, jakie w ubiegłym roku otrzymali ćmielowscy strażacy, bez problemu zmieści się w garażu. – Przebudowa nie była prosta, wymagała ingerencji w konstrukcję budynku, a także szeregu pozwoleń, jednak dla nas nie ma rzeczy niemożliwych – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa i przypomina, że całkowity koszt tej inwestycji, 35 600 zł, pokryto z budżetu gminy.

Remiza OSP w Ćmielowie Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy o nowym wozie strażackim, jaki otrzymali ćmielowscy druhowie. Nowe auto kosztowało  791 382 zł. Zakupu udało się dokonać dzięki  współdziałaniu kilku jednostek: Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, która  na zakup samochodu przekazała 136 tys zł (17 proc ogólnej wartości). Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który na ten cel przekazał  258, 465 zł (33 proc. wartości), gmina Ćmielów dołożyła zaś 396 917 zł (50 proc. wartości pojazdu).

Gdy po blisko 40 latach oczekiwań nowy wóz ratowniczo-gaśniczy wzbogacił wyposażenie OSP w Ćmielowie, pojawił się problem, czy zmieści się w garażu. Na szczęście z pomocą przyszła gmina Ćmielów. Kilka dni temu zakończyła się trwająca trzy miesiące przebudowa, która pozwoliła na instalację nowej bramy garażowej o wymiarach umożliwiających garażowanie nowo zakupionego wozu strażackiego w budynku strażnicy.

Przebudowa, jakiej wymagała remiza okazała się niełatwym i długotrwałym procesem. Wymagała ingerencji w konstrukcję budynku, przygotowania bardzo skrupulatnej dokumentacji techniczno-projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich pozwoleń koniecznych  dla takiej przebudowy.

Całość przedsięwzięcia udało się zamknąć w kwocie 35 600 zł.

– Dzięki przebudowie udało się nam pozyskać 30 centymetrów, tak potrzebnych dla sprawnego i bezpiecznego wjazdu nowego wozu „do” i „z” remizy. Nowo zakupiona brama jest w pełni automatyczna – otwierana na pilota. To ważne zwłaszcza w aspekcie wyjazdów strażaków do akcji, gdy liczy się czas. Cieszymy się, że udało nam się zrealizować tę kolejną, potrzebną zmianę. Na nowy wóz ratowniczy strażacy czekali ponad 37 lat, niech i to niezbędne dostosowanie budynku do nowego zakupu działa na rzecz jeszcze sprawniejszej i szybszej pomocy, na którą mieszkańcy gminy Ćmielów zawsze mogą liczyć ze strony naszych druhów  – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

O nowym wozie strażackim pisaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this