Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Coraz więcej młodych ludzi na miejsce do życia wybiera gminę Ćmielów!

W ubiegłym roku w gminie Ćmielów na świat przyszło 56 dzieci. To więcej niż w roku 2020. Młodzi rodzice coraz chętniej wybierają też gminę Ćmielów jako miejsce do życia. – Jesteśmy z tego bardzo dumni i dziękujemy za tworzenie naszej małej ojczyzny – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, przypominając, że na „świeżo upieczonych” rodziców czekają gadżety: body, śliniak, torba na zakupy i drobne upominki, oczywiście z Ćmielowem w roli głównej.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

W ubiegłym roku urodziło się 56 dzieci, to więcej niż w roku 2020, kiedy to na świat przyszło 52 nowych mieszkańców gminy Ćmielów. Młodzi ludzie coraz chętniej wiążą też swoją przyszłość z gminą Ćmielów. 

– To cieszy, że  młodzi ludzie wybierają naszą gminę jako miejsce do życia i wychowania dzieci. Zauważalną, pozytywną tendencją jest ilość wydawanych decyzji o warunkach zabudowy, tam gdzie nie ma opracowanych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. W roku 2020 takich decyzji było tylko 8, natomiast we wrześniu 2021 roku było ich ponad 40. Widać zainteresowanie. Gdy ogłosiliśmy przetargi na sprzedaż działek gminnych pod zabudowę jednorodzinną, zgłaszało się po kilku chętnych. Są też indywidualne osoby, które sprzedają działki. To przekłada się na zwiększoną liczbę urodzeń. nowych mieszkańców naszej gminy chcemy powitać w specjalny sposób – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że w kwietniu 2021 roku informowaliśmy o upominkach, jakie dla „świeżo upieczonych”  rodziców przygotowała gmina Ćmielów. Wśród prezentów-niespodzianek znalazło się  body, śliniaczek, torba na zakupy i drobne gadżety.  Prezenty dla maluszków odebrali już rodzice Zuzi, Antosia, Tomka, Poli i Aleksandry Wręczenie kolejnych upominków odbędzie się 13 stycznia  w Urzędzie Miasta i Gminy w Ćmielowie w godz. 10:00 – 15:00

– Wszystkich „świeżo upieczonych” rodziców zapraszamy do zgłoszenia się po odbiór upominków. Od tych, którzy już je odebrali słyszymy, że to miły gest. Na tym nie poprzestajemy. Jako burmistrz staram się, aby gmina stawała się atrakcyjniejsza dla młodych. Stąd też doposażenie i remont szkolnych stołówek i kuchni, czy zaplanowana budowa boiska wielofunkcyjnego przy szkole w Ćmielowie, a na terenie stadionu – skateparku – mówi burmistrz. –  Ćmielów to bardzo atrakcyjna gmina i cieszę się, że się rozwija, a nie zwija – podsumowuje Joanna Suska.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this