Znajdź nas na

FAKTY

Czerwińska: ścisłe kierownictwo PiS zaakceptowało decyzję Kościńskiego o rezygnacji!

Ścisłe kierownictwo PiS zaakceptowało decyzję ministra finansów Tadeusza Kościńskiego o rezygnacji; do czasu wyłonienia nowego szefa resortu finansów, funkcję tę będzie pełnił premier Mateusz Morawiecki – poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Warszawa, 25.02.2020. Minister finansów Tadeusz Kościński przed posiedzeniem rządu, 25 bm. w Warszawie. Rząd zajmie się m.in. projektem noweli prawa energetycznego, które zakłada możliwość uzyskania rekompensat od 34,08 zł do 306,75 zł przez gospodarstwa domowe w związku z podwyżką cen prądu. (sko) PAP/Radek Pietruszka

W poniedziałek przez około cztery godziny obradowało kierownictwo PiS. Po jego zakończeniu rzeczniczka ugrupowania poinformowała, że „ścisłe kierownictw PiS zaakceptowało decyzję ministra Tadeusza Kościńskiego o rezygnacji”.

„Jest to oczywiście podyktowane tym, że minister przyjmuje na siebie odpowiedzialność polityczną za niedociągnięcia, jakie miały miejsce przy wdrażaniu nowych zasad podatkowych” – oświadczyła.

Dodała, że do czasu wyłonienia nowego szefa MF funkcję tę będzie pełnił premier Morawiecki.

Dopytywana kto docelowo zostanie nowym ministrem finansów, Czerwińska zaznaczyła, że „kandydatury muszą być uzgodnione z panem prezydentem”.

Rzeczniczka PiS pytana o ewentualne dymisje wśród wiceministrów, wskazała, że będzie kolejny krok, po obsadzeniu stanowiska przez nowego ministra finansów. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this