Znajdź nas na

FAKTY

Członkowie Platformy Obywatelskiej składają rezygnacje! To pokłosie zmian w prawie podwyższających wynagrodzenia m.in parlamentarzystom!

Patryk Stępień, przewodniczący Regionu Świętokrzyskiego Młodych Demokratów a także asystent Kamili Gasiuk-Pihowicz złożył dziś (17 sierpnia) rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Takich samym kroków dokonują m.in. asystenci byłego posła Artura Gierady: Jacek Piórkowski i Przemysław Janiszewski, którzy w Platformie Obywatelskiej działają od kilkunastu lat. To efekt głosowania Klubu Koalicji Obywatelskiej nad nowelizacją ustawy w sprawie podwyższającej płace m.in. parlamentarzystów.

fot. Patryk Stępień

O tym, że Sejm przyjął zmiany w prawie podwyższające wynagrodzenia dla samorządowców, w tym także parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie informowaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Jak nigdy, bez względu na reprezentowane partie polityczne posłowie głosowali niemal jednomyślnie za przyjęciem nowelizacji. Za podwyżkami głosowało 386 posłów, przeciw było 33, a 15 wstrzymało się od głosu.

O podwyżkach pisaliśmy także tutaj:

–  Mając na uwadze ostatnie wydarzenia w Sejmie RP, polegające na przyjęciu nowelizacji podwyższającej płace parlamentarzystów, ministrów a także innych osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie, oraz fakt, że zdecydowana większość Posłów na Sejm RP Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej głosowała za przyjęciem w/w nowelizacji, a także sam klub rekomendował głosowanie „za”, po czym w dniu 17.08.2020 przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka rekomenduje senatorom Koalicji Obywatelskiej odrzucenie ustawy w całości, co jest dla mnie przejawem hipokryzji, nie mogę pozostawać członkiem partii działającej w kontrze ku moim wartościom i przekonaniom, a także nie mogę firmować działalności tejże partii. Składam rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej, w której byłem aktywnym członkiem od ponad 2 lat – tłumaczy Patryk Stępień, Przewodniczący Młodych Demokratów w Regionie Świętokrzyskim.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this