Znajdź nas na

FAKTY

Czy Jarosław Górczyński w areszcie „posiedzi” do 20 sierpnia? 

Nie milkną echa ponownego zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Jarosława Górczyńskiego, prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Przypomnijmy, że Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań i zatajenia przez świadka sprzedaży podejrzanemu złotych i srebrnych monet o wartości 1,7 mln zł. Kolejne zarzuty dotyczą złożenia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych w latach 2021-2023 poprzez zatajenie faktu zakupu tych monet. O tymczasowy areszt dla prezydenta Ostrowca Św. zapytaliśmy w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód!

Zdjęcie ilustracyjne Źródło: Pixabay

O Ostrowcu Świętokrzyskim zrobiło się w Polsce głośno. Niestety nie z powodu kulturalnych, czy ekonomicznych osiągnięć mieszkańców, czy lokalnych przedsiębiorców, a za sprawą Jarosława Górczyńskiego, zawieszonego w obowiązkach prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, którego w poniedziałek (22 maja) zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne. 

Przypomnijmy, że podejrzanemu Jarosławowi Górzyńskiemu prokurator przedstawił dodatkowo zarzuty nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań i zatajenia przez świadka sprzedaży podejrzanemu złotych i srebrnych monet o wartości 1,7 mln zł. Monety te zostały zabezpieczone w mieszkaniu podejrzanego w toku przeszukania przez funkcjonariuszy CBA w marcu br. Kolejne zarzuty dotyczą złożenia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych w latach 2021-2023 poprzez zatajenie faktu zakupu tych monet. 

O areszt dla zawieszonego w obowiązkach prezydenta Ostrowca Św. zapytaliśmy w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach. 

– Tutejszy sąd postanowieniem z dnia 23 maja 2023 r. zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy od daty zatrzymania – to jest od dnia 23 maja 2023 roku do dnia 20 sierpnia 2023 r. Sąd nie orzekał w przedmiocie innych środków zapobiegawczych stosowanych wobec podejrzanego. Szczegóły dotyczące treści postawionych podejrzanemu zarzutów objęte są ocenie tajemnicą śledztwa, a dysponentem tych informacji jest organ prowadzący postępowanie przygotowawcze –  czytamy w odpowiedzi na nasze zapytanie, pod którą podpisała się Magdalena Rzaska, prezes Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach. 

O sprawie prezydenta Ostrowca Św. pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this