Znajdź nas na

FAKTY

Czy koronawirus dotarł także na ostrowiecki Oddział Intensywnej Terapii?

Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić zmarły cztery osoby przebywające na Oddziale Intensywnej Terapii ostrowieckiego szpitala. Czy zakażone były koronawirusem? To wykażą testy. Jedno jest pewne. Oddział został zamknięty do odwołania.

Grafika: naOSTRO.info

Rekordowo zaczął się też dzień, Ministerstwo Zdrowia poinformowało bowiem o 77 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych testami. W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 2132 osoby. Z powodu zakażenia zmarło 31 osób.

W województwie świętokrzyskim potwierdzono dziewięć kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem.

– To mężczyzna w sile wieku z powiatu augustowskiego w województwie podlaskim, młody mężczyzna z powiatu sandomierskiego, młody mężczyzna, dwie dziewczynki, młoda kobieta, starsza kobieta oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu pińczowskiego, a także kobieta w sile wieku z powiatu kieleckiego – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Niepokojące wiadomości płyną do nas od pracowników szpitala w Ostrowcu Św. Większość personelu medycznego i niemedycznego martwi się o swoje zdrowie po tym, jak na Oddział Intensywnej Terapii zmarły najprawdopodobniej cztery osoby. Jak powiedział nam nasz informator osoby te wykazywały wcześniej objawy mogące sugerować zakażenie koronawirusem. Oddział został zamknięty. Czy osoby zmarłe rzeczywiście zakażone zostały koronawirusem, o tym dowiemy się po wyniku testów.

O szczegóły dopytamy dziś w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this