Znajdź nas na

FAKTY

Czy nowa droga przyciągnie inwestorów?

Jedną z siedmiu inwestycji drogowych, wykonywanych aktualnie na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego jest budowa otwarcia komunikacyjnego terenów inwestycyjnych wraz z przebudową dróg wewnętrznych. Inwestycja o tyle ważna, że w perspektywie może przyczynić się do większego zainteresowania tymi terenami przez inwestorów. O tym co zostało już wykonane podczas czwartkowej (20 lutego) konferencji prasowej mówili: Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, a także Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu Św. Termin zakończenia prac przewidziano na 24 sierpnia.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Pogoda sprzyja inwestycjom, a prace idą pełną parą. Pomocny okazał się Fundusz Dróg Samorządowych. Dzięki rządowemu wsparciu na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego rozbudowanych zostanie siedem dróg, których łączna wartość wyniesie blisko 35 milionów złotych, przy ponad 19 milionach wsparcia zewnętrznego. 

Wśród remontowanych dróg znalazły się: budowa drogi gminnej na przedłużeniu ulicy Rzeczki – etap II, od ulicy Jerzego Milewskiego, do skrzyżowania z ulicą Bałtowską i Samsonowicza; remont dróg gminnych: ulicy Siennieńskiej, ulicy Okólnej oraz ulicy Jana Głogowskiego; rozbudowa publicznej drogi gminnej: ulica Miodowa, na odcinku od ulicy Iłżeckiej do ulicy Zwierzynieckiej; budowa łącznika pomiędzy nowo projektowanym przedłużeniem ulicy Furmańskiej i ulicy Denkowskiej, rozbudowa publicznej drogi gminnej Nowe Piaski, a także budowa otwarcia komunikacyjnego terenów inwestycyjnych, które miasto nabyło w 2016 roku  wraz z przebudową dróg wewnętrznych. 

Koszt tej ostatniej inwestycji to ponad siedem milionów złotych przy ponad czterech milionach wsparcia rządowego. 

Droga będzie miała 1500 metrów długości i podzielona jest na dwa odcinki – 650 metrowy i 850 metrowy obejmujący  drogi wewnętrzne. Wzdłuż drogi o szerokości siedmiu metrów, wybudowana zostanie ścieżka rowerowa, a także chodnik (dwa metry szerokości). Parametry tej drogi przewidziane zostały dla ruchu ciężkiego z myślą o zakładach, które będą prowadziły tam swoją  produkcję. 

– Drzewa pod budowę drogi zostały już wycięte, teren został  wyrównany, trwają prace związane z wykonaniem zbiornika na wody deszczowe, które będą odprowadzone bezpośrednio z tej części drogi. Z drugiej strony prace są bardziej zaawansowane, wykonana została kanalizacja deszczowa, położony został kabel do oświetlenia, wykonane zostały krawężniki, obrzeża pod chodnik, podbudowa pod drogę – wyliczał Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu Św.

Dzięki sprzyjającej pogodzie prace idą w  bardzo szybkim tempie, a wykonawca, jak i inwestor liczą, że prace  zostaną wykonane przed terminem. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info


– Chcę pochwalić tutaj firmy prywatne, inwestorów. Tereny, które miasto kupiło w 2016 roku, a jest to ponad 20 ha  zostały podzielone na mniejsze działki i na trzech kompleksach są bardzo mocno zaawansowane prace związane z budową nowych zakładów pracy. Tych zakładów pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim brakuje jak najbardziej, miejsc pracy w produkcji, stąd można zobaczyć dwie hale w budowie. Jedną, która już fizycznie stoi, a która ma ponad 5 700 metrów hali i 1300 metrów budynku socjalno-administracyjnego. Druga hala o powierzchni 6000 metrów w trakcie realizacji, trzeci obiekt jest aktualnie w projektowaniu.  Za chwilę miasto wystąpi z kolejną ofertą sprzedaży działki na tym terenie pod potencjalnego nabywcę. Dobry czas, bo do 24 sierpnia mają oddać wykonawcy tę drogę, a równolegle, myślę, że też w połowie roku otwarty zostanie jeden z tych budowanych zakładów pracy – zapewniał Jarosław Górczyński. 

Prezydent dodał także, że jedną z działek gmina chciałaby dedykować dla spółek miejskich, jednak jest za wcześnie na to, aby temat rozwijać. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this