Znajdź nas na

FAKTY

Czy Ostrowiec Św. zmienia się w kurort? Mieszkańcy pytają o granitowe chodniki przy Siennieńskiej!

Ulica Siennieńska jak Piąta Aleja? Od kilku tygodni mieszkańcy Ostrowca Św. dzielą się z nami swoimi opiniami na temat remontu ulicy Siennieńskiej. To co bulwersuje ich najbardziej to rodzaj materiałów, użytych do budowy chodnika i krawężników. A te wykonane zostały nie z betonowych bloczków, a… granitu. Czy miasto buduje nowy szlak spacerowy od siedziby władz miasta – Urzędu przy Głogowskiego do Ostrowieckiego Browaru Kultury? Czy Ostrowiec Św., który w najnowszym rankingu pisma samorządowego „Wspólnota” zajmuje niechlubne, odległe miejsca, stać na takie wydatki?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Nie z betonowych bloczków, czy płyt, a granitu ułożone zostały:  chodnik, krawężniki i obrzeża przy ulicy Siennieńskiej w Ostrowcu Św. Od dłuższego czasu spotykaliśmy się z opiniami mieszkańców Ostrowca Św. zdziwionych i rodzajem budulca użytego do budowy chodnika. Część z naszych rozmówców pytała dlaczego akurat na odcinku od Urzędu Miasta przy ulicy Głogowskiego do Ostrowieckiego Browaru Kultury chodniki są granitowe, gdy w niektórych częściach Ostrowca Św. spacerując po nierównym i zaniedbanym chodniku można skręcić nogę lub po prostu się przewrócić.

Okazuje się, że koszt ułożenia (wraz z materiałem)  płyt chodnikowych, obrzeża oraz krawężników na ulicy Siennieńskiej (od ul. Czerwonego Krzyża do skrzyżowania z ulicą Polną) wyniósł 585 600,54 zł. 

Płyty chodnikowe, obrzeża oraz krawężniki drogowe układane w ciągu ulicy Siennieńskiej wykonane zostały z granitu. 

 – Prace remontowe znajdują się w toku realizacji. Na obecna chwilę ułożono chodnik w ciągu ulicy Siennieńskiej na odcinku od zjazdu na terenie Urzędu Stanu Cywilnego do skrzyżowania z ulicą Jana Głogowskiego oraz w ciągu ulicy Jana Głogowskiego  na odcinku o długości 107 metrów od skrzyżowania z ulicą Siennieńską – czytamy w odpowiedzi, pod którą podpisała się Anna Niedbała, sekretarz miasta Ostrowca Św. 

Czy miasto stać na tego typu wydatki? A może Ostrowiec Św. zmienia się w kurort?

Jak udało się nam ustalić koszt krawężnika na ławie betonowej to ok. 60 zł za 1 metr bieżący.

O remoncie ulicy Siennieńskiej pisaliśmy także tutaj:

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Dwa oblicza Ostrowca Św.! 17 z 23 radnych za absolutorium dla prezydenta! | naOSTRO.info

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this