Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Czy Przedszkole Publiczne nr 5 przy ulicy Jasnej w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzyma nazwę „Wesołe Kredki”?

Czy Przedszkole Publiczne nr 5 przy ulicy Jasnej w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzyma nazwę „Wesołe Kredki”? Już jutro (środa, 11 maja) na kolejnej w tym roku nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego decydować będą radni miejscy. – W opinii grona pedagogicznego, rodziców i pracowników dzięki nadaniu placówce własnego imienia uzyska ona swoistą, indywidualną tożsamość, wyróżniającą ją spośród innych placówek na terenie miasta – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Publiczne Przedszkole nr 5 fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W związku z planowanymi obchodami jubileuszu 50-lecia funkcjonowania Przedszkola Publicznego nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim w placówce zrodziła się inicjatywa nadania jej własnego imienia. Już jutro (środa, 11 maja) o tym czy przedszkole otrzyma nazwę „Wesołe Kredki” decydować będą radni miejscy. 

– Nazwa własna wpływa na aktywizację i integrację całego środowiska przedszkolnego oraz pozwala wzbogacać jego obrzędowość związaną z imieniem. Kandydatem na patrona zostały wybrane przez społeczność przedszkolną: Wesołe Kredki. W opinii pedagogów kredka w ręku dziecka w wieku przedszkolnym wprowadza je w magiczny świat wyobraźni i przenosi w piękną krainę fantazji. Za pomocą kredki dziecko wyraża swoje emocje, nastroje, przekazuje nam –  dorosłym ogrom wiedzy o sobie i swoim świecie. Kolorowa kredka towarzyszy dziecku od najmłodszych lat. Odpowiednio wykorzystana pozwala przedstawić maluchowi świat widziany jego oczami. Przedszkole Publiczne nr 5 w swojej pracy dydaktyczno-wychowawczej w dużym stopniu koncentruje się na stwarzaniu wychowankom warunków do aktywności twórczej w każdym obszarze ich rozwoju – czytamy w uzasadnieniu do projektu do uchwały. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this