Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Czy w Ostrowcu Świętokrzyskim powinien powstać park dla psów?

Parki i wybiegi dla psów zyskują na popularności także w Polsce. To miejsca, z których atrakcji skorzystać mogą zwłaszcza te młodsze i tolerujące towarzystwo innych przedstawicieli swojego gatunku – pieski. Czy w Ostrowcu Św. powinien powstać dog park? Interpelację w tej sprawie już trzykrotnie składała Agnieszka Rogalińska, radna Rady Powiatu Ostrowieckiego z KWW Jarosława Górczyńskiego. Wygląda na to, że gmina nie ma środków na realizację pomysłów radnych „z obozu rządzącego.”

Czy w Ostrowcu Św. powinien powstać park dla psów? Źródło: Pixabay

Skorzystaliby na nim miłośnicy psów, a przede wszystkim ich czworonożni podopieczni. Dog parki, czyli parki dla psów, to miejsca, które cieszą się popularnością na całym świecie. Coraz więcej powstaje ich także w Polsce. Z pomysłem utworzenia tego typu miejsca w Ostrowcu Św. wyszła Agnieszka Rogalińska, radna Rady Powiatu Ostrowieckiego. To już jej trzecia interpelacja w tej sprawie.

– W sprawie Dog Parku składałam już 2 interpelacje w roku ubiegłym. Z wnioskiem zwracam się w imieniu miłośników czworonogów. Zwracałam uwagę, że wiele miast odejmuje takie inicjatywy, organizując parki czy place oraz wybiegi, gdzie właściciele mogą wychodzić ze swoimi psami.  Spotykając się z właścicielami czworonogów, podkreślają oni, że inicjatywa ma wymiar edukacyjny, gdyż uczy psa przyjaznego nastawienia do otaczającego go świata ludzi i innych zwierząt, a także wpływa pozytywnie na integrację środowiska. Po raz kolejny proszę i podkreślam, że należy wspierać potrzeby i oczekiwania mieszkańców. Liczę, integrując się ze środowiskiem właścicieli psów, że propozycja, a zarazem potrzeba znajdzie uznanie i zostaną wygospodarowane środki na ten cel. Tym samym Ostrowiec Świętokrzyski dołączy do mapy miast przyjaznych czworonożnym pupilom – napisała w swojej interpelacji Agnieszka Rogalińska. 

interpelacja Agnieszki Rogalińskiej w sprawie Parku dla psów Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

Wygląda na to, że miłośnicy czworonogów nie prędko doczekają się wymarzonego parku, czy wybiegu dla swoich czworonogów. 

– powstanie „DOG PARKU”, zagospodarowanie terenu na osiedlu Kuźnia oraz zagospodarowanie terenu na Osiedlu Sienkiewiczowskim w Ostrowcu Św. – informuję, że wskazane przez Panią zadania nie są ujęte w ramach zatwierdzonego przez Radę Miasta budżetu na 2022 rok. Nie dysponujemy nawet w tym zakresie dokumentacją projektową – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnej, pod którą podpisała się Anna Niedbała, sekretarz miasta Ostrowca Św. Z odpowiedzi dowiedzieć można się natomiast, że miasto pozyskało blisko 5 milionów złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład i na co planuje je przeznaczyć (zadaszenie amfiteatru, tor rowerowy i skateplaza), choć interpelacja (wniosek) radnej dotyczyła parku dla psów, nie planów inwestycyjnych gminy.

Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.
Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

Szacunkowy koszt wykonania wybiegu dla psów, wykonania ogrodzenia i montaż ok. 20 urządzeń, to koszt od 150 000 zł do 300 000 zł brutto. Przypomnijmy, że w 2021 roku gmina Ostrowiec Świętokrzyski na utrzymanie zieleni miejskiej wydała  2 886 937 zł.

Pisaliśmy o tym tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this