Znajdź nas na

ARTYKUŁ PARTNERA

Czy złoto chroni przed inflacją? Sprawdzamy!

Wysoka inflacja to coś, czego wszyscy powinni się bać. Oznacza ona nie tylko gwałtowny wzrost cen wszystkiego, co możemy znaleźć w sklepach. Zawsze przekłada się również na nasze oszczędności, znacznie zmniejszając ich wartość. Im wyższa inflacja, tym z miesiąca na miesiąc tracimy więcej. Gromadzenie pieniędzy na lokacie oszczędnościowej czy koncie inwestycyjnym nie jest wówczas najlepszym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej sprawdza się inwestycja w złoto. Okazuje się, że ten cenny kruszec doskonale chroni przed inflacją.

Materiał Partnera

Czy złoto zachowuje swoją wartość?

Mówiąc o złocie, należy jasno wskazać, że zachowuje ono swoją wartość na lata. To właśnie dlatego tak dobrze chroni przed inflacją. Co więcej, zapobiega również utracie posiadanych oszczędności w związku z upadkiem waluty. Najlepiej pokazuje to historia. Kiedy cofniemy się w czasie, okazuje się, że złoto zawsze zachowywało swoją wartość. Różniło się pod tym względem od takich surowców, jak skóry, nasiona, ziarna czy zboże. Z uwagi na to, że było jednorodne, podzielne, a jednocześnie rzadkie szybko zaczęło pełnić rolę pieniądza.

Warto również spojrzeć na papierowe pieniądze wydawane na przestrzeni wieków w różnych krajach. Wiele z nich ma dzisiaj wyłącznie wartość historyczną. Tymczasem złoto nadal jest naprawdę cenione.

Wartość złota utrzymuje się również w zdecydowanie krótszym czasie. Jeśli spojrzymy na to, jak zmieniała się cena uncji tego cennego kruszcu, to okaże się, że na przestrzeni stu lat zdrożało ono o około sto razy. Wynik jest naprawdę imponujący i powinien bez wątpienia skłonić niezdecydowanych do ulokowania posiadanych pieniędzy właśnie w złoto.

Jak inwestować w złoto?

Jeśli myślisz o tym, aby inwestować w złoto np. poprzez sklep FlyingAtom.gold, pamiętaj, że masz dwie opcje do wyboru. Możesz zdecydować się na:

  • sztabki;
  • monety inwestycyjne.

To drugie rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze, sprawdza się zwłaszcza w przypadku tych osób, które chcą mieć pewność, że w razie potrzeby bez większych problemów spieniężą posiadany kruszec. Decydując się na złote monety, pamiętaj, aby najlepiej wybierać te jednouncjowe. Ich atutem jest przede wszystkim łatwość, z jaką można sprawdzić ich autentyczność. W efekcie nie musisz obawiać się tego, że ktoś Cię oszuka. Plusem monet inwestycyjnych o takiej wadze jest również cena. W porównaniu z monetami ważącymi zarówno mniej, jak i więcej wypadają one zdecydowanie najlepiej. Co więcej, najłatwiej jest je również sprzedać, jeśli pojawia się taka potrzeba.

Decydując się na monety inwestycyjne, pamiętaj, że ich oferta jest obecnie naprawdę szeroka. Do tych, które cieszą się największą popularnością zalicza się:

  • Krugerrand;
  • Amerykański Orzeł;
  • kanadyjski Liść Klonowy;
  • Australijski Kangur.

Warto dodać, że również Polska ma swoją monetę bulionową – Orła Bielika.

Inflacja to coś, co nikomu z nas nie służy. Zabija nasze oszczędności i skutecznie drenuje portfele. Dlatego tak ważne jest, aby bezpiecznie ulokować posiadane pieniądze. Złoto to naprawdę dobry wybór, jeśli chcesz mieć pewność, że inwestycja nie okaże się fiaskiem.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this