Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Do emerytury zostało mu pięć miesięcy. Spaliła się część sprzętu, który naprawiał!

Godzinę trwała akcja strażaków, którzy w minioną środę otrzymali zgłoszenie o palącym się kiosku ze sprzętem RTV przy ulicy Traugutta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– 20 lutego tuż po godzinie 5.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. wpłynęło zgłoszenie o pożarze przy ul. Traugutta w Ostrowcu Św. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 2 samochody ratowniczo-gaśnicze – 7 strażaków – tłumaczy st. kpt. mgr inż. Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Po przybyciu na miejsce akcji mundurowi stwierdzili, że z kiosku, w którym świadczone są usługi naprawy sprzętu RTV wydobywa się dym przez otwór wentylacyjny.

– Działania ratowników polegały w pierwszym etapie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do wnętrza obiektu poprzez odcięcie kraty chroniącej okno i zbiciu szyby. Następnie ratownicy wydobyli na zewnątrz palące się zgromadzone materiały i ugasili je przy pomocy szybkiego natarcia – tłumaczy oficer prasowy.

Budynek przewietrzono i przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono temperaturę konstrukcji,  nie stwierdzając zagrożenia.

Jak udało się nam ustalić, sprawa jest o tyle smutna, że właścicielowi punktu naprawy sprzętu RTV do emerytury pozostało tylko pięć miesięcy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this