Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Dominik Tarczyński: Ta walka, którą prowadzimy, to jest walka o chrześcijańską Europę! Europoseł odwiedził Ostrowiec Św.!

Dominik Tarczyński, europoseł z ziemi świętokrzyskiej w ramach kampanii „Łączy nas Polska” odwiedził wczoraj (sobota, 13 czerwca) Ostrowiec Św. Spotkanie, ze względów bezpieczeństwa sanitarnego zorganizowane w mniejszym gronie, zgromadziło sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z powiatu ostrowieckiego. – Ta walka, którą prowadzimy, to jest walka o chrześcijańską Europę, nie tylko o chrześcijańską Polskę. To z czym mamy teraz do czynienia to wojna cywilizacji i wszyscy to widzimy w ostatnich godzinach, w ostatnich dniach. Mamy do wyboru albo korzenie chrześcijańskiej Polski, Europy, albo LGBT – mówił wczoraj Dominik Tarczyński, zachęcając do głosowania na Andrzeja Dudę.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Spotkanie z europosłem odbyło się w ramach kampanii „Łączy nas Polska”. 

– Dobrze, że tutaj jesteśmy, dobrze, że dajemy świadectwo, że Polska jest dla nas najistotniejsza, że jesteśmy Polakami i cytując świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego: „Warto być Polakiem” i ta Polska nas łączy – rozpoczął spotkanie Zbigniew Duda, przewodniczący struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie ostrowieckim

Dominik Tarczyński prosząc o oddanie głosu na Andrzeja Dudę, podkreślał, że jest on człowiekiem stojącym na straży chrześcijańskiego systemu wartości. Dodał także, że jako europoseł ziemi świętokrzyskiej i  przedstawiciel Ostrowca Św. w Parlamencie Europejskim będzie walczyć o Europę  prawa rzymskiego i filozofii greckiej.   

– Ta walka, którą prowadzimy, to jest walka o chrześcijańską Europę, nie tylko o chrześcijańską Polskę. To z czym mamy teraz do czynienia to wojna cywilizacji i wszyscy to widzimy w ostatnich godzinach, w ostatnich dniach. Mamy do wyboru albo korzenie chrześcijańskiej Polski, Europy,  albo LGBT! – mówił Dominik Tarczyński. 

Europoseł Dominik Tarczyński
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zwrócił się także do uczestników spotkania, aby „walczyli” o ojczyznę, aby dbali o pozostawioną spuściznę i pamiętali o odpowiedzialności za przyszłe pokolenia. 

– To nie są wielkie słowa, to są fakty, bo zagrożenie jest realne. Usłyszeliśmy dzisiaj od Donalda Tuska o tym, że kampania Andrzeja Dudy to wstyd na cały świat. No nie, wstydem na cały świat były kłamstwa, które Donald Tusk powtarzał, były kłamstwa, które stały się faktem, jak podniesienie VAT-u, chociaż mówił, że będzie obniżał, podniesienie wieku emerytalnego. A my nie chcemy kłamstwa w życiu publicznym.Chcemy, aby Polska była wielka i dumna, a nie zakompleksiona. Nie chcemy ludzi, którzy w Europie będą znani tylko i wyłącznie z tego, że nakładają Junckerowi, albo innym oficjelom marynarki.  Ja jako przedstawiciel Ostrowca Św. w Parlamencie Europejskim z moimi przyjaciółmi będziemy walczyć o Europę  prawa rzymskiego, filozofii greckiej,  o Europę, którą pozostawili nam nasi ojcowie dla naszych dzieci i wnuków – deklarował Dominik Tarczyński.  

Głos zabrał także obecny na spotkaniu Krzysztof Lipiec, Poseł na Sejm RP, a także przewodniczący świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. 

– Jesteśmy tutaj dzisiaj  w Ostrowcu Św., aby za pośrednictwem mediów przekazać wszystkim mieszkańcom Ostrowca Św., powiatu ostrowieckiego, że tu w Ostrowcu Św. działa świetna drużyna prezydenta Andrzeja Dudy. To właśnie ta drużyna, która dzisiaj tutaj jest. I mam takie przekonanie, że ta drużyna nie zawiedzie, bo jest o co walczyć. Walczymy o Polskę, wolną suwerenną, demokratyczną. Polskę, która potrafi   zadbać o Polaków,  o tym, którym się powiodło, ale przede wszystkim o tych, którzy nie umieli się odnaleźć w nowej rzeczywistości. My te zmiany od 2015 roku wprowadzamy – mówił Krzysztof Lipiec.

Poseł Krzysztof Lipiec
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomniał o projektach realizowanych przez rząd, przy wsparciu prezydenta Andrzeja Dudy, a związanych z polityką socjalną, które jak twierdzi Krzysztof Lipiec, dziś stanąć mogą pod znakiem zapytania. Konkurenci Andrzeja Dudy nie wypowiedzieli się bowiem jasno czy zlikwidują program Rodzina 500 plus, a także co  z rozwojem gospodarczym kraju i wielkimi inwestycjami. Poseł odniósł się też do wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego, który mówił, że przekop Mierzei Wiślanej zostanie zasypany, a Polska korzystać będzie z berlińskiego portu komunikacyjnego. Poruszył też kwestię nielegalnych emigrantach, którzy przyjeżdżają do Polski nie po to, aby poprawić swój los, tylko byt ekonomiczny.

– Pan prezydent Andrzej Duda, jako jedyny  dał wyraźny sygnał, że Polska jest krajem, który przede wszystkim zabiega o procedury demokratyczne, pomaga uciśnionym, ale przede wszystkim zabiega o interes ludzi tę ziemię zamieszkujący od tysięcy lat – podsumował Krzysztof Lipiec.

Także Jarosław Rusiecki, Senator RP, prosił o  głosowanie na Andrzeja Dudę, dodając że sprawdził się on jako wiarygodny polityk, dotrzymujący słowa,  a także osoba, potrafiąca współpracować z rządem.   

– Polska może być podmiotem, a nie przedmiotem na arenie międzynarodowej – mówił senator.  Przypomniał, z Andrzej Duda podpisał niedawno Kartę Praw Rodziny, a to właśnie rodzina  jest w centrum uwagi działań prezydenta i rządu. 

Senator Jarosław Rusiecki fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Ośmielam się prosić państwa, abyśmy jeszcze raz zaufali panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie i 28 czerwca oddali głos na pana prezydenta, myśląc również o Polsce, o rodzinie Polek i Polaków, którym potrzebna jest taka prezydentura, która z troską pochyla się nad sprawami polskich dzieci, polskich małżeństw, polskich rodzin – dodał Jarosław Rusiecki. 

Nawiązał także do happening-u, zorganizowanego przez  środowiska LGBT – „Tęczowe Disco”, który  odbył pod Pałacem Prezydenckim w Boże Ciało.

– Urażono polską chrześcijańską tradycję, naszych wspaniałych praojców, którzy w wierze chrześcijańskiej, w wierze katolickiej wytrwali już ponad 1050 lat – mówił Jarosław Rusiecki.

Zbigniew Duda, podkreślał natomiast, że Andrzej Duda jest jedynym gwarantem tego, że Polska będzie dla wszystkich, a dobra zmiana będzie trwać. 

– Od wielu lat głosujemy w Ostrowcu Św. na Dudę,  głosujmy również w tej chwili na prezydenta Dudę, bo tylko on pozwoli nam na życie w normalnych polskich warunkach – podsumował Zbigniew Duda.    

Galeria foto: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-17
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-17

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-16
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-16

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-15
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-15

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-13
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-13

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-12
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-12

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-11
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-11

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-10
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-10

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-9
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-9

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-8
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-8

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-7
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-7

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-6
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-6

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-4
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-4

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-3
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-3

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-2
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-2

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-5
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-5

2 komentarze

2 Comments

 1. Kal

  14 czerwca, 2020 at 11:54

  Względy bezpieczeństwa sanitarnego mające rzekomo uzasadniać “mniejsze grono” podczas zebrania jakoś nie przeszkodziły uczestnikom wręcz ocierać się o siebie bez maseczek, czy rękawiczek jednorazowych. Proszę nie wstawiać kitu. Mniejsze grono było spowodowane tym, że wszyscy olali ten objazdowy seans nienawiści.

 2. wyborca

  15 czerwca, 2020 at 10:45

  Seanse nienawiści płyną z UE i wilczych oczu Tuska. Seansu nienawiści nie ma w kampanii Prezydenta Dudy. Są rzeczowe i konkretne przekazy. Ale przecież zawsze można sobie ulżyć. Zaczął przecież tęczowy Rafał od cynicznej uwagi i straszenia dziennikarzy TVP.
  Co do maseczek to nie sa one potrzebne na zewnatrz, a rekawiczki tym bardziej. Nikt z nikim nie witał się przez podanie reki. Przyjrzyj się jak ostrowiecki samorząd egzekwuje przepisy ustawy i noszenie maseczek tu i tam. Wtedy porozmawiamy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this