Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Dominik Tarczyński: Ta walka, którą prowadzimy, to jest walka o chrześcijańską Europę! Europoseł odwiedził Ostrowiec Św.!

Dominik Tarczyński, europoseł z ziemi świętokrzyskiej w ramach kampanii „Łączy nas Polska” odwiedził wczoraj (sobota, 13 czerwca) Ostrowiec Św. Spotkanie, ze względów bezpieczeństwa sanitarnego zorganizowane w mniejszym gronie, zgromadziło sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z powiatu ostrowieckiego. – Ta walka, którą prowadzimy, to jest walka o chrześcijańską Europę, nie tylko o chrześcijańską Polskę. To z czym mamy teraz do czynienia to wojna cywilizacji i wszyscy to widzimy w ostatnich godzinach, w ostatnich dniach. Mamy do wyboru albo korzenie chrześcijańskiej Polski, Europy, albo LGBT – mówił wczoraj Dominik Tarczyński, zachęcając do głosowania na Andrzeja Dudę.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Spotkanie z europosłem odbyło się w ramach kampanii „Łączy nas Polska”. 

– Dobrze, że tutaj jesteśmy, dobrze, że dajemy świadectwo, że Polska jest dla nas najistotniejsza, że jesteśmy Polakami i cytując świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego: „Warto być Polakiem” i ta Polska nas łączy – rozpoczął spotkanie Zbigniew Duda, przewodniczący struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie ostrowieckim

Dominik Tarczyński prosząc o oddanie głosu na Andrzeja Dudę, podkreślał, że jest on człowiekiem stojącym na straży chrześcijańskiego systemu wartości. Dodał także, że jako europoseł ziemi świętokrzyskiej i  przedstawiciel Ostrowca Św. w Parlamencie Europejskim będzie walczyć o Europę  prawa rzymskiego i filozofii greckiej.   

– Ta walka, którą prowadzimy, to jest walka o chrześcijańską Europę, nie tylko o chrześcijańską Polskę. To z czym mamy teraz do czynienia to wojna cywilizacji i wszyscy to widzimy w ostatnich godzinach, w ostatnich dniach. Mamy do wyboru albo korzenie chrześcijańskiej Polski, Europy,  albo LGBT! – mówił Dominik Tarczyński. 

Europoseł Dominik Tarczyński
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zwrócił się także do uczestników spotkania, aby „walczyli” o ojczyznę, aby dbali o pozostawioną spuściznę i pamiętali o odpowiedzialności za przyszłe pokolenia. 

– To nie są wielkie słowa, to są fakty, bo zagrożenie jest realne. Usłyszeliśmy dzisiaj od Donalda Tuska o tym, że kampania Andrzeja Dudy to wstyd na cały świat. No nie, wstydem na cały świat były kłamstwa, które Donald Tusk powtarzał, były kłamstwa, które stały się faktem, jak podniesienie VAT-u, chociaż mówił, że będzie obniżał, podniesienie wieku emerytalnego. A my nie chcemy kłamstwa w życiu publicznym.Chcemy, aby Polska była wielka i dumna, a nie zakompleksiona. Nie chcemy ludzi, którzy w Europie będą znani tylko i wyłącznie z tego, że nakładają Junckerowi, albo innym oficjelom marynarki.  Ja jako przedstawiciel Ostrowca Św. w Parlamencie Europejskim z moimi przyjaciółmi będziemy walczyć o Europę  prawa rzymskiego, filozofii greckiej,  o Europę, którą pozostawili nam nasi ojcowie dla naszych dzieci i wnuków – deklarował Dominik Tarczyński.  

Głos zabrał także obecny na spotkaniu Krzysztof Lipiec, Poseł na Sejm RP, a także przewodniczący świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. 

– Jesteśmy tutaj dzisiaj  w Ostrowcu Św., aby za pośrednictwem mediów przekazać wszystkim mieszkańcom Ostrowca Św., powiatu ostrowieckiego, że tu w Ostrowcu Św. działa świetna drużyna prezydenta Andrzeja Dudy. To właśnie ta drużyna, która dzisiaj tutaj jest. I mam takie przekonanie, że ta drużyna nie zawiedzie, bo jest o co walczyć. Walczymy o Polskę, wolną suwerenną, demokratyczną. Polskę, która potrafi   zadbać o Polaków,  o tym, którym się powiodło, ale przede wszystkim o tych, którzy nie umieli się odnaleźć w nowej rzeczywistości. My te zmiany od 2015 roku wprowadzamy – mówił Krzysztof Lipiec.

Poseł Krzysztof Lipiec
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomniał o projektach realizowanych przez rząd, przy wsparciu prezydenta Andrzeja Dudy, a związanych z polityką socjalną, które jak twierdzi Krzysztof Lipiec, dziś stanąć mogą pod znakiem zapytania. Konkurenci Andrzeja Dudy nie wypowiedzieli się bowiem jasno czy zlikwidują program Rodzina 500 plus, a także co  z rozwojem gospodarczym kraju i wielkimi inwestycjami. Poseł odniósł się też do wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego, który mówił, że przekop Mierzei Wiślanej zostanie zasypany, a Polska korzystać będzie z berlińskiego portu komunikacyjnego. Poruszył też kwestię nielegalnych emigrantach, którzy przyjeżdżają do Polski nie po to, aby poprawić swój los, tylko byt ekonomiczny.

– Pan prezydent Andrzej Duda, jako jedyny  dał wyraźny sygnał, że Polska jest krajem, który przede wszystkim zabiega o procedury demokratyczne, pomaga uciśnionym, ale przede wszystkim zabiega o interes ludzi tę ziemię zamieszkujący od tysięcy lat – podsumował Krzysztof Lipiec.

Także Jarosław Rusiecki, Senator RP, prosił o  głosowanie na Andrzeja Dudę, dodając że sprawdził się on jako wiarygodny polityk, dotrzymujący słowa,  a także osoba, potrafiąca współpracować z rządem.   

– Polska może być podmiotem, a nie przedmiotem na arenie międzynarodowej – mówił senator.  Przypomniał, z Andrzej Duda podpisał niedawno Kartę Praw Rodziny, a to właśnie rodzina  jest w centrum uwagi działań prezydenta i rządu. 

Senator Jarosław Rusiecki fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Ośmielam się prosić państwa, abyśmy jeszcze raz zaufali panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie i 28 czerwca oddali głos na pana prezydenta, myśląc również o Polsce, o rodzinie Polek i Polaków, którym potrzebna jest taka prezydentura, która z troską pochyla się nad sprawami polskich dzieci, polskich małżeństw, polskich rodzin – dodał Jarosław Rusiecki. 

Nawiązał także do happening-u, zorganizowanego przez  środowiska LGBT – „Tęczowe Disco”, który  odbył pod Pałacem Prezydenckim w Boże Ciało.

– Urażono polską chrześcijańską tradycję, naszych wspaniałych praojców, którzy w wierze chrześcijańskiej, w wierze katolickiej wytrwali już ponad 1050 lat – mówił Jarosław Rusiecki.

Zbigniew Duda, podkreślał natomiast, że Andrzej Duda jest jedynym gwarantem tego, że Polska będzie dla wszystkich, a dobra zmiana będzie trwać. 

– Od wielu lat głosujemy w Ostrowcu Św. na Dudę,  głosujmy również w tej chwili na prezydenta Dudę, bo tylko on pozwoli nam na życie w normalnych polskich warunkach – podsumował Zbigniew Duda.    

Galeria foto: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-17
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-17

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-16
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-16

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-15
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-15

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-13
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-13

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-12
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-12

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-11
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-11

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-10
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-10

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-9
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-9

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-8
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-8

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-7
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-7

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-6
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-6

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-4
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-4

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-3
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-3

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-2
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-2

NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-5
NaOSTRO.info Tarczynski Ostrowiec-5

2 komentarze

2 Comments

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this