Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Dostaną zgodę starostwa, ruszą z gazociągiem!

PSG czeka na zgodę Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim aby rozpocząć przebudowę gazociągu o łącznej długości prawie 13 kilometrów. Uzyskanie pozwolenia umożliwi rozpoczęcie inwestycji ważnej dla bezpieczeństwa energetycznego regionu.

naOSTRO.info

Współfinansowany ze środków unijnych projekt „Budowa gazociągu relacji Sandomierz – Ostrowiec Świętokrzyski”, obejmujący budowę około 57 km gazociągu, rozpoczął się w lipcu 2018 roku od przebudowy gazociągu średniego ciśnienia długości 1,6 km na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

– Obecnie powstaje blisko 15 kilometrowy odcinek gazociągu wysokiego ciśnienia lokalizowany w powiatach sandomierskim i opatowskim. W powiecie ostrowieckim prace budowlane rozpoczną się w drugiej połowie bieżącego roku – mówi Artur Michniewicz, Rzecznik Prasowy z Polskiej Spółki Gazownictwa.

Jak podkreśla, PSG czeka aktualnie na zgodę ostrowieckiego starostwa na przebudowę gazociągu, gdy ją otrzyma ruszy z pracami.

Inwestycja dotyczy w całości województwa świętokrzyskiego i powiatów: sandomierskiego, opatowskiego i ostrowieckiego. Na terenie tego ostatniego gazociąg będzie realizowany w gminach Ćmielów, Bodzechów i Ostrowiec Świętokrzyski.

Podczas przebudowy gazociągu PSG nie zakłada żadnych przerw w dostawach gazu.

– Prace będą prowadzone pod stałym nadzorem służb Spółki w sposób jak najmniej uciążliwy dla odbiorców paliwa gazowego – zapewnia Artur Michniewicz.

Całkowita wartość projektu „Budowa gazociągu relacji Sandomierz – Ostrowiec Świętokrzyski” to ponad 126 mln PLN netto. Powiat ostrowiecki nie ponosi żadnych kosztów związanych z tą inwestycją

Dofinansowanie ze środków UE przekracza 80 mln zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, działanie 7.1 Rozwój inteligentnych systemów magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii .

Co dzięki nowemu gazociągowi zyskają ostrowczanie?

Realizacja gazociągu przez PSG, to szansa na gazyfikację nowych terenów i przyłączenie do sieci nowych odbiorców, ponadto dalsze zwiększenie bezpieczeństwa dostaw gazu, bo zmniejszy on ryzyko awarii i zwiększy techniczne zdolności przesyłowe.

– Korzystanie z gazu to oczywiście wzrost standardu życia mieszkańców i poprawa stanu środowiska naturalnego. Dzięki gazociągowi polepszą się również warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. Zapewni on ciągłość dostaw, zwłaszcza w wypadku przyłączanych przedsiębiorstw – wylicza rzecznik prasowy PSG.

Kolejną dobrą wiadomością jest brak podwyżek cen gazu dla gospodarstw domowych w bieżącym roku. Za gaz ziemny kupiony w PSG zapłacimy tyle samo, co w roku 2018. Zatwierdzone zmiany taryf oznaczają więc, że za przygotowywania posiłków, ogrzewanie wody, jak i ogrzewanie domów, otrzymamy rachunki za gaz w praktycznie niezmienionej wysokości w stosunku do rachunków z drugiej połowy 2018 roku – oczywiście przy założeniu, że zużyjemy tę samą ilość gazu. Nowe taryfy, zatwierdzone 25 stycznia 2019 roku, będą obowiązywać od 15 lutego do końca grudnia 2019 roku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this