Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Driftem przy WORDZIE

Śliska nawierzchnia, brawura, brak wyobraźni i przecenianie swoich możliwości – to często przepis na tragedię, a tej boją się mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy spacerują lub czekają na autobus przy ulicy Świętokrzyskiej, tuż przy budynku Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Wszystko przez drifterów-amatorów.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Nie wiem już jak z nimi walczyć – żali się nam pan Andrzej, który na łąkę, tuż przy placu manewrowym WORD-u, wyprowadza swojego psa. – Wieczorami strach tędy chodzić. Nie dość, że młodzież spotyka się w starej bramie, to jeszcze teraz znaleźli się amatorzy samochodowych ewolucji – dodaje. Jak twierdzi ostrowczanin, „miłośnicy czterech kółek” nie zwracają uwagi ani na spacerowiczów, ani na oczekujących na autobus mieszkańców. – Jeżdżą jak chcą i kiedy chcą. Wszystko pod oknami straży miejskiej. Tylko czekać, aż dojdzie do tragedii – bulwersuje się pan Andrzej.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak się okazuje sprawa nagannego zachowania się kierowców na drodze bezpośrednio przed placem manewrowym WORD-u, jest znana Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Niestety ustawowy zakres uprawnień Straży Miejskiej, dotyczący kontroli ruchu drogowego, nie obejmuje wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości lub wykonywaniem manewrów, stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym – tłumaczy Andrzej Kaniewski, komendant Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mundurowy radzi także, aby tego typu sprawy zgłaszać bezpośrednio Policji.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Ostrowiecka Policja w ostatnim czasie otrzymywała zgłoszenia od mieszkańców odnośnie niebezpiecznych manewrów kierowców przy ul. Świętokrzyskiej w rejonie budynku WORD-u. W związku z tymi zgłoszeniami policjanci na bieżąco patrolowali wskazany rejon – mówi sierż. sztab. Sylwester Kaniewski, p.o. Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Tłumaczy także, co zrobić, gdy ktoś jest świadkiem tego typu zdarzeń.

– W przypadku gdy ktoś jest świadkiem takiego zdarzenia może powiadomić dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim za pośrednictwem numeru alarmowego 112, bądź o takim zdarzeniu poinformować za pośrednictwem aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – wylicza sierż. sztab. Sylwester Kaniewski.

Kierującym, wykonujących niebezpieczne manewry, grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

5 komentarzy

5 Comments

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this