Znajdź nas na

PO GODZINACH

Druga Edycja Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka!

Zbliża się do końca, przedłużony do 23 sierpnia, termin przyjmowania wniosków o przyznanie, po raz drugi, Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka. Nagrodę przyznaje Zarząd Województwa Świętokrzyskiego za działalność muzealną.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Zgodnie z Uchwałą XXX/407/21 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, nagroda jest przyznawana przez Zarząd Województwa w zakresie działalności muzealnej w czterech kategoriach: wystawa, publikacja, edukacja muzealna, konserwacja zbiorów.

Nagrodą mogą zostać uhonorowani pracownicy muzeów działających na terenie województwa świętokrzyskiego i ma ona charakter pieniężny. W zakresie działalności muzealnej, honorowe wyróżnienie w postaci statuetki lub pamiątkowej plakiety, otrzymać mogą instytucje muzealne.

Wnioski o nagrodę, w terminie do 23 sierpnia, mogą składać: muzea działające na terenie województwa świętokrzyskiego, stowarzyszenia i fundacje, których cele statutowe obejmują m. in. działalność na rzecz dziedzictwa narodowego, kultury i sztuki.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Zgodnie z nowym regulaminem w tegorocznej, drugiej edycji konkursu mogą wziąć udział nie tylko podmioty rejestrowe, tzn. te muzea, których statut jest uzgodniony z ministerstwem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, ale również muzea prywatne, czy na przykład muzea diecezjalne.

Wnioski o przyznanie nagrody należy składać w Biurze Podawczym lub w Kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego przy Al. IX Wieków Kielc 3, w godzinach pracy UMWŚ lub przesłać pocztą w terminie do dnia 23 sierpnia 2021 r. (decyduje data wpływu wniosku).

Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystej gali, która 10 września odbędzie się w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, a poprowadzi ją dyrektor tej instytucji, Paweł Kołodziejski. Część nieformalną swoim występem uświetni Jacek Bończyk z recitalem „Róbmy swoje”, czyli z nieśmiertelnymi piosenkami Wojciecha Młynarskiego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this