Znajdź nas na

FAKTY

Duet wandali „grasował” na Stawkach! Urwali wycieraczki, lusterko i koguta z logo taxi!

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm ostrowczanom podejrzanym o uszkodzenie dwóch zaparkowanych samochodów na jednym z ostrowieckich osiedli. Mężczyźni zatrzymani zostali po pościgu. Łącznie wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na kwotę blisko 2500 złotych. Za uszkodzenie mienia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

Źródło: Adobe Stock

W miniony wtorek (9 listopada) kilka minut po godzinie 22.00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach kopiących i skaczących po samochodach. Do zdarzenia miało dojść na osiedlu Stawki w Ostrowcu Świętokrzyskim. Młodzi wandale podejrzani byli o urwanie wycieraczki, lusterka oraz tzw. „koguta” z logo taxi. Na miejsce skierowany został  policyjny patrol.W rejonie miejsca zdarzenia mundurowi zauważyli oddalających się szybko dwóch mężczyzn. Ruszyli za nimi w pościg. Uciekinierami okazali się dwaj ostrowczanie w wieku 19 i 20 lat. Mężczyźni trafili prosto do policyjnego aresztu. W chwili zdarzenia byli nietrzeźwi. Badanie stanu trzeźwości wykazało u każdego z nich ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci dotarli do właścicieli uszkodzonych  Opla i Seata. Właściciele pojazdów straty oszacowali na blisko 2500 złotych. Duet wandali po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Śledczy cały czas pracują nad sprawą. Niewykluczone, że młodzi ostrowczanie usłyszą jeszcze zarzuty uszkodzenia innego auta.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this