Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Dwa punkty skoordynowanej pomocy dla uchodźców z Ukrainy już działają w Kielcach!

Przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach oraz na Dworcu Autobusowym (dworzec PKS) w Kielcach uruchomione zostały dwa punkty skoordynowanej pomocy dla uchodźców. – Jesteśmy przygotowani logistycznie. Po stronie wojewodów pozostaje kwestia zorganizowania opieki dla ewentualnych uchodźców z terenów walk. Mamy wszystko przećwiczone i skoordynowane – zapewnia Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski.

Źródło: kielce.eu

Województwo świętokrzyskie jest najbliżej położone wokół regionów, które jako pierwsze będą mierzyły się z napływem osób z Ukrainy. 

W Kielcach uruchomione zostały już punkty skoordynowanej pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Pierwszy znajduje się przy Świętokrzyskim Urząd Wojewódzkim przy Alei  IX Wieków Kielc 3 (punkt główny), drugi na Dworcu Autobusowym – Punkt Promocji Kielc (wejście A), przy ul. Czarnowskiej 12.

Wkrótce przygotowane zostaną także specjalne ulotki informacyjne dla osób z Ukrainy o możliwościach pomocy, która jest dla nich przygotowana. Ulotki będą zawierać informacje dotyczące numerów telefonów, wskazówki, gdzie szukać pomocy oraz informacji, jak uregulować pobyt w Polsce oraz w jaki sposób ubiegać się o status uchodźcy.

– Jesteśmy przygotowani logistycznie. Po stronie wojewodów pozostaje kwestia zorganizowania opieki dla ewentualnych uchodźców z terenów walk. Mamy wszystko przećwiczone i skoordynowane – mówił podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

Bogdan Wenta, prezydent Kielc dodaje z kolei: 

–  Podjęliśmy działania celem przygotowania, we współpracy z służbami Wojewody, jak najlepszej logistyki punktu, który został w sobotę rano uruchomiony na dworcu autobusowym. Cudzoziemcy otrzymają tam pełną informację. Pamiętajmy jednak, że głównym, centralnym punktem jest ten działający przy Urzędzie Wojewódzkim – podkreśla prezydent Kielc. 

Telefon całodobowy 41 342 12 14

Źródło: kielce.eu
Źródło: kielce.eu
Źródło: kielce.eu

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this