Znajdź nas na

FAKTY

Dwie firmy zainteresowane przebudową Alei 3 Maja w Ostrowcu Św.!

Dzisiaj (czwartek, 14 lipca) do godziny 11.30 składać można było oferty do przetargu na przebudowę Alei 3-go Maja wraz z budową mostu na rzece Kamiennej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wpłynęły 2 oferty. Jedna, opiewająca na 136 953 307, 64 zł od przedsiębiorstwa Mota-Engil Central Europe, druga – 137 479 842, 51 zł od Budimex S.A. – Dziś widzimy, że decyzja o powtórzeniu przetargu była jak najbardziej słuszna, bo najtańsza oferta jest mniejsze od poprzedniej o ponad 10 milionów złotych – mówi Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Aleja 3 Maja w Ostrowcu Św. Widok na Kolegiatę Świętego Michała Archanioła w Ostrowcu Św. z Alei 3 Maja fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że termin składania ofert na przebudowę Alei 3-go Maja wraz z przebudową mostu na rzece Kamiennej w Ostrowcu Św. był dwukrotnie wydłużany, w sumie o 10 dni ze względu na odwołania składane przez zainteresowanych przetargiem oferentów. 

Oferty zostały otwarte dziś (czwartek, 14 lipca) o godzinie 12.00. Najtańszą ofertę złożyła firma Moto-Engil Centra Europe i opiewa ona na kwotę  – 137 479  842, 51. Drugi z oferentów, spółka Budimex S.A.  zaproponował  137 479  842, 51 zł.

Pierwszy przetarg na to zadanie nie został rozstrzygnięty, bo najniższa i zarazem jedyna zaproponowana oferta wynosiła 147 000 000 zł i przewyższała o 60 proc. wartość zakładaną w kosztorysie, czyli o kwotę 56 mln zł. 

Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego przypomina, że  data otwarcia ofert w pierwszym przetargu nastąpiła tuż po inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę. Wzrosły wówczas ceny na rynku materiałów budowlanych, a także paliw. Wówczas Zarząd Województwa podjął decyzję o powtórzeniu postępowania przetargowego, licząc na to, że cena będzie niższa. Tak też się stało. Najtańsza oferta jest mniejsze od poprzedniej o ponad 10 milionów złotych.

– Teraz czekamy na ewentualne odwołania, następnie zmiany w budżecie województwa i podpisanie umowy z wykonawcą – podsumowuje Magdalena Zieleń.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this