Znajdź nas na

FAKTY

Dwóch na podwójnym gazie! Jeden uciekał, drugi nie miał prawa jazdy! Policja apeluje – reagujmy na pijanych kierowców!

Dwóch kierowców, dwie różne miejscowości, a problem ten sam – jazda na podwójnym gazie. Wczoraj, 10 lipca w ręce mundurowych wpadło dwóch pijanych kierowców – pierwszego, 65-letniego mieszkańca gminy Ćmielów zatrzyło dwóch mieszkańców Ostrowca Św. po tym jak w miejscowości Brzóstowa jechał całą szerokością jezdni. Drugiego 19-latka zatrzymali ostrowieccy mundurowi na ul. Podstawie. Mężczyzna nie miał prawa jazdy. Obydwaj nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj, 10 lipca, przed godziną 20.00 w miejscowości Brzóstowa.  Dwoje mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, podróżujących w stronę naszego miasta, zwróciło uwagę na jadący przed nim samochód marki Renault, którego kierujący poruszał się całą szerokością jezdni. Od razu powiadomili mundurowych. W momencie gdy pojazd gwałtownie się zatrzymał, świadkowie zdarzenia nie pozostali obojętni. Zatrzymali swój samochód i podbiegli do kierowcy. Zabrali mu kluczyki i uniemożliwili tym samym dalszą jazdę. Kierujący francuskim autem salwował się ucieczką, jednak szybko został zatrzymany przez przybyły patrol ostrowieckiej drogówki.  Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Alkomat wykazał blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. 65-letni mieszkaniec gminy Ćmielów za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

To kolejny przypadek, gdzie dzięki właściwej reakcji innych osób został wyeliminowany z ruchu drogowego nietrzeźwy kierowca. Taka postawa i zaangażowanie społeczeństwa w walce z nietrzeźwymi kierowcami zasługuje na słowa uznania. Apele policji nie pozostają bez echa.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj około godziny 22.00 na ul. Podstawie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 19-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Citroen nie dostosował prędkości do warunków jazdy i stracił panowanie nad kierownicą. W wyniku tego uderzył w bramę jednej z posesji, a następnie naroże kolejnej nieruchomości, po czym ostatecznie zatrzymał się na środku pasa jezdni. Podczas prowadzonych czynności mundurowi wyczuli silną woń alkoholu od kierującego francuskim samochodem. Pierwsze badanie alkomatem wykazało, że 19-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że kierowca Citroena nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci apelują! Każdy z nas może zapobiec tragedii. Reagujmy, kiedy uczestnik imprezy po wypiciu alkoholu siada za kierownicę i próbuje odjechać. Nie bójmy się zainterweniować! Jeżeli mamy podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu zadzwońmy na policję. Informując o takich zachowaniach niejednokrotnie ratujemy życie innym uczestnikom ruchu drogowego. Dlatego reaguj – dzwoń 997 lub 112.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Joanna Suska: Nie chciałabym żeby na tej sali była uprawiana polityka! Czy Klub „Świt” Ćmielów stał się elementem gry politycznej?

FAKTY

Joanna Gałęzia nowym dyrektorem ds. finansowym ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim?

FAKTY

Tężnia solankowa w Ćmielowie już pod koniec września!

FAKTY

Pióra i zeszyty zamienili na karabiny, sale szkolne na pole bitwy! Jak wygląda Ostrowiec Świętokrzyski 99 lat po „Cudzie nad Wisłą”?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this