Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Dzieci wróciły do szkoły! MOSIR podsumował ferie!

Zimowe ferie i związana z nimi dwutygodniowa przerwa od nauki „przeszły już do lamusa”. Uczniowie narty i sanki zamienili na długopisy i lektury, a do najbliższej Wielkanocnej przerwy pozostało jeszcze trochę czasu. Przyszła pora na podsumowanie atrakcji, jakie dla dzieci i młodzieży przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim

Nie wszyscy mieli możliwości spędzenia tego czasu na zorganizowanych zimowiskach, ale jak się okazuje ferie w mieście wcale nie muszą być nudne. Dla osób spędzających ten czas w Ostrowcu Św. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował zajęcia sportowo-rekreacyjne, gry i zabawy, a także turnieje i kursy, które odbywały się na kilku obiektach sportowych.

fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim

Poznawali różne dyscypliny sportu
W Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy ul. Świętokrzyskiej 11 w okresie ferii zimowych od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-13.00 odbywały się nieodpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pod hasłem „Poznaj różne dyscypliny sportu”. Uczestnikom zajęć zaproponowano zajęcia z piłki siatkowej, piłki nożnej, piłki ręcznej, tenisa stołowego, unihokeja, a także w siłowni (starsze dzieci) oraz gry i zabawy dla dzieci (bule, kręgle, serso). Z oferty korzystało średnio ok. 15 osób dziennie.

fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zimowy turniej piłkarski
W pierwszym tygodniu ferii, od wtorku (15 stycznia) do piątku (18 stycznia) na Orliku na osiedlu Ogrody rozgrywany był Zimowy Turniej Piłki Nożnej w trzech kategoriach wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych (rocznik 2006 i młodsi), dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół gimnazjalnych (rocznik 2003-2005) oraz dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju wzięło udział 13 drużyn (ok 130 osób).
W drugim tygodniu ferii (21-25 stycznia) codziennie w godzinach 10-15 na Orliku na osiedlu Ogrody odbywały się zajęcia rekreacyjno-sportowe prowadzone przez animatora sportu.

fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim

W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych wyniki prezentowały się następująco: 

1. STS CENTRUM GO 12 pkt
2. WNNK 7 pkt
3. FC OC 6pkt

4. DEJTA NAM WYGRAĆ 1pkt
5. 5. KREJZI BAT 0 pkt
Składy najlepszych drużyn:
1. Krystian Stachula, Dawid Menducki, Damian Kunat, Dawid Zalewski, Konrad Dziedzic, Michał Piwnik, Michał Wozniak, Maciek Gajewski, Bartek Niedbała.
2. Tomasz Miechowicz, Mateusz Chamera, Bartosz Chamera, Jakub Kaczmarczyk, Patryk Karaś, Marcin Kaczmarczyk, Kamil Janda, Maciek Dwojak, Kacper Dereń.
3. Bartosz Hrydziuszko , Sebastian Kaczor, Kacper Nowak, Paweł Waza, Jakub Wieloplski, Rafał Milewski, Miłosz Wyrębkieiwcz, Bartosz Chojnacki, Daniel Kołsut, Bartosz Burda.

Królem strzelców w kategorii szkół ponadgimnazjalnych został Krystian Stachula!

Kolejność końcowa w kategorii Szkoły Gimnazjalne / Podstawowe (2003-2005):

1. WIADRO NA STAKU 12 pkt.
2. FYLEMONY 7 pkt.
3. CZARNA PERŁA 7 pkt

4. PSG 4pkt.
5. DAJTA WYGRAĆ 0pkt.

Składy najlepszych drużyn:
1. Błażej Misiura, Emil Żelazowski, Dominik Dąbrowski, Olaf Kadziela, Jakub Osowski, Paweł Miśkiewicz, Jakub Śmieszek, Jakub Pawlik, Krystian Jurys, Mateusz Ziółkowski.
2. Aleksy Jędrych, Damian Krzciuk, Maciek Surmański, Michał Surmański, Patryk Iwan, Sebastian Szczykutowicz, Wiktor Łacki, Said Jelassi, Kacper Przydatek, Krystian Barszczak.
3. Bartłomiej Cimała, Kacper Rybiński, Kacper Tomaszewski, Oaweł Zdyb, Adam Lipicki, Maciek Stachurski, Jakub Kowalski.

Królem strzelców w kategorii szkół gimnazjalnych został Błażej Misiura.

Kolejność końcowa w kategorii Szkoły Podstawowe (2006 i młodsi):

1. TEAM PODLASIE 6pkt
2. ORŁY PANA TADZIA 3pkt
3. FC ERROR 0 pkt.

Składy najlepszych drużyn:
1. Wojciech Zięba, Wojciech Smieszek, Bartosz Kowalski, Antoni Cieslik, Kacper Lenard, Krzysztof Żak, Wiktor Post, Patryk Potocki.
2. Marcel Dumania, Mateusz Adamczyk , Adrian Sitek, Łukasz Lisowski, Wojtek Irek, Patryk Nogaj, Wiktor Bednarski, Jan Migdał.

Królem strzelców w kategorii szkół podstawowych został Wojtek Śmieszek.

Turniej sędziował Tadeusz Pery.

fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim

Nauka pływania
W okresie ferii zimowych na Pływalni „Rawszczyzna” obowiązywały tańsze bilety rodzinne, w cenach od 13,50 zł za godzinę. Wprowadzono także niższe ceny na bilety ulgowe dla dzieci i młodzieży oraz tańsze bilety dla grup szkolnych.

Działania te miały na celu zachęcenie wszystkich osób do aktywnego spędzenia czasu wolnego i sądząc po frekwencji, spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów.
Dodatkowo w okresie ferii zorganizowane zostały kursy nauki i doskonalenia pływania oraz szkółka mini waterpolo. Powstało aż 16 grup, które uczestniczyły w zajęciach w pierwszym lub drugim tygodniu ferii. Cena kursu była bardzo korzystna (38,50 zł dla mieszkańców gminy Ostrowiec Św. lub 77 zł dla pozostałych klientów). Zajęcia cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, głównie wśród dzieci z klas 0-3.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this