Znajdź nas na

FAKTY

Dzięki Klubowi Born2Sail żaglówki wracają na Zalew Brodzki! 29 sierpnia rywalizować będą całe rodziny!

W sobotę, 29 sierpnia, dzięki Jachtowemu Klubowi Morskiemu Born2sail z Ostrowca Świętokrzyskiego na Zalewie Brodzkim znów pojawią się żaglówki. Tym razem rywalizować będą całe rodziny, choć jak podkreśla Rafał Gajek, członek Klubu Żeglarskiego Born2Sail, tym razem nie chodzi o samo zwycięstwo, lecz dobrą zabawę. – Swoich sił mogą spróbować całe rodziny. W przypadku regatach zawodniczych nie byłoby to do końca możliwe. Chodzi o dobrą, zabawę, przyjemność, aby spędzić wspólnie czas, popływać, zdobyć nowe doświadczenie – wyjaśnia i przypomina, że zapisy trwają do 27 sierpnia.

Regaty o Puchar Mariny Born2Sail, październik 2019 fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jeszcze przez siedem dni można zapisać się na Regaty Rodzinne, dla amatorów żeglarstwa, które po raz pierwszy  w takiej formie  nad Zalewem Brodzkim organizuje Jachtowy Klub Morski Born2Sail z Ostrowca Św. 

Przypomnijmy, że dzięki Klubowi w paźdzerniku ubiegłego roku po blisko trzydziestu latach żaglówki powróciły na Zalew Brodzki. Wszystko za sprawą zorganizowanych w niedzielę, 27 października regat typu open o Puchar Mariny Born2Sail. Wówczas w rywalizacji wzięło udział sześć drużyn. 

– To pierwszy krok, aby na naszych terenach ożywić tradycje żeglarskie. Bardzo zależy nam na tym, aby na naszych terenach rozpropagować żeglarstwo i zachęcić do tego także najmłodszych mieszkańców – mówił nam wówczas Rafał Gajek, członek Klubu Żeglarskiego Born2Sail.

Słowa dotrzymał i także w tym roku Zalew Brodzki wypełni się miłośnikami żeglarstwa. 

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W ubiegłym roku odbyły się pierwsze regaty o Puchar Mariny Born2Sail ale były to regaty zawodnicze, te są rodzinne. Udział może wziąć w nich każdy, bez względu na to, jakie ma doświadczenie, co w regatach zawodniczych nie byłoby możliwe. Swoich sił mogą spróbować całe rodziny. Chodzi o dobrą, zabawę, przyjemność, aby spędzić wspólnie czas, popływać, zdobyć nowe doświadczenie – dodaje. 

Na uczestników czekać będą także nagrody –   puchary.

– Ponieważ są to regaty rodzinne, nie chcieliśmy nikogo wyróżniać. Każdy kto wexmie w nich udzial będzie zwycięzcą – dodaje Rafał Gajek.

Każdy kto chce wziąć czynny udział w rywalizaci na Zalewie Brodzkim może zapisać się  do 27 sierpnia poprzez email regaty@born2sail.pl. Aktualnie do rywalizacji zglosiło się 5 załóg. Regaty rozpoczną się 29 sierpnia o godzinie 10.00 i potrwają do godziny 15.00. Regatom towarzyszyć będzie także koncert Zespołu „Pod wiatr”.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– „Pod Wiatr” to zespół szantowy, znany na całą Polskę. Myślę, że będzie to miłe zakończenie dnia dla osób, które zarówno brały czynny udział w regatach, jak i dla tych, które tylko je podpatrywały z brzegu. Nigdy nie wiadomo, czy ktoś, kto będzie obserwował nas z lądy nie połknie bakcyla  i nie zacznie żeglować. Staramy się popularyzować  żeglarstwo na naszym terenie. Zalew Brodzki mamy najbliżej. Są tam  dobre warunki do żeglowania, staramy się więc rozwijać naszą pasję i zarażać nią innych  – podsumowuje Rafał Gajek. 

Więcej o regatach na stronie organizatora:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this