Znajdź nas na

FAKTY

Dzięki obywatelskiemu ujęciu nie doszło do tragedii! Kierowca z gminy Kunów miał ponad 2 promile!

Gdyby nie czujność jednego z kierowców mogło dojść do tragedii. Wszystko przez kierowcę osobowego Volkswagena, który wybrał się w podróż „na podwójnym gazie”. Mężczyzna zjeżdżał ze swojego pasa ruchu, stwarzał niebezpieczne sytuacje, wykonywał gwałtowne manewry, a także jechał „wężykiem”. Świadek zdarzenia nie tylko zaalarmował Policję, ale zajechał drogę „piratowi drogowemu”, zmusił go do zatrzymania auta, a następnie zabrał kluczyki, aby uniemożliwić dalszą jazdę.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wczoraj (wtorek, 9 listopada) około godziny 15.20 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy. Jak wynikało z relacji zgłaszającego jadąc ul. XXV-lecia Wolności w Ostrowcu Świętokrzyskim w kierunku miejscowości Boksycka, zauważył jak zza pojazdu jadącego z naprzeciwka, na jego pas ruchu wjechał osobowy Volkswagen. Aby nie doszło do czołowego zderzenia pojazdów ,świadek zdarzenia musiał wykonać gwałtowny manewr skrętu w prawo. Widząc w lusterku, że siedzący za „kółkiem” niemieckiego auta kierowca nie zwalania i nadal niebezpiecznie wyprzedza inne samochody postanowił zawrócić i pojechać za nim. Kierujący Volkswagenem cały czas kontynuował jazdę tzw. wężykiem. Po chwili zgłaszający zajechał mu drogę i zmusił do zatrzymania auta, a następnie zabrał mu kluczyki, by uniemożliwić dalszą jazdę.

Jak się okazało, Vlkswagenem kierował 42-letni mieszkaniec gminy Kunów, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

– Ostrowieccy policjanci składają serdeczne podziękowania czujnemu kierowcy za obywatelską postawę godną naśladowania. Przypominają również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. 

Przypomina, że dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this