Znajdź nas na

PO GODZINACH

„Europa okiem młodych” – konkurs literacki dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego!

Zachęcamy do udziału w konkursie literackim dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego, dotyczącym osiągnięć Unii Europejskiej, możliwości, jakie stwarza młodym, szans, wspólnych wartości i bogactwa kulturowego oraz wyzwań, przed którymi stoi.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Osiemnastka Polski w UE! Tak, to już 18 lat członkostwa naszego kraju we Wspólnocie. To podróżowanie bez granic, otwarte uniwersytety, nowe szanse edukacyjne, zawodowe, biznesowe, bezpieczeństwo i solidarność.

Dostrzegasz te możliwości? Wiesz, jakie szanse czekają na Ciebie w Europie? A może sam/sama miałeś/aś już okazję uczyć się za granicą w ramach programu Erasmus+ i innych programów unijnych, odbyć staż w instytucjach unijnych i organizacjach międzynarodowych, pracować jako wolontariusz, wyjechać na wymianę uczniowską, zabrać głos jako obywatel Unii Europejskiej?
Opowiedz nam o swoich doświadczeniach i wrażeniach! Opowiedz o Europie młodych: jaka jest, jaka może i powinna być? Bardziej ekologiczna? Cyfrowa? Sprzyjająca włączeniu społecznemu? A może silniejsza i odważniejsza? Wsłuchująca się w głosy młodego pokolenia?
Jesteśmy ciekawi, co myślicie, jako młodzi Europejczycy. Ludzie, którzy będą kształtować przyszłość Unii Europejskiej i przyczyniać się do pozytywnych zmian.

Komisja Europejska ogłosiła rok 2022 Rokiem Młodzieży. Wpisując się w tą inicjatywę Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych (liceów, techników, szkół branżowych) do udziału w konkursie literackim pt. „Europa okiem młodych”. Zadaniem konkursowym jest napisanie pracy w dowolnym gatunku literackim, dziennikarskim, na temat spostrzeżeń młodzieży dotyczących Unii Europejskiej, możliwości, jakie stwarza młodym, szans, wspólnych wartości i bogactwa kulturowego oraz wyzwań, przed którymi stoi.

REGULAMIN – konkursu literackiego Europa okiem młodych

Zgoda na uczestnictwo

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this