Znajdź nas na

SPORT

French Open – Świątek awansowała do drugiej rundy!

Iga Świątek wygrała z Ukrainką Łesią Curenko 6:2, 6:0 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Polska tenisistka jest najwyżej rozstawiona w imprezie. Jej kolejną rywalką będzie albo Amerykanka Alison Riske, albo Ukrainka Dajana Jastremska.

epa09968756 Iga Swiatek of Poland plays Lesia Tsurenko of Ukraine in their women’s first round match during the French Open tennis tournament at Roland ?Garros in Paris, France, 23 May 2022. EPA/YOAN VALAT Dostawca: PAP/EPA.

Zgodnie z oczekiwaniami i bez większych problemów – tak najkrócej można opisać poniedziałkową wygraną Świątek. Polka w ostatnich miesiącach kompletnie zdominowała rywalizację w cyklu WTA i trudno było oczekiwać, że 119. w światowym rankingu Curenko zagrozi jego liderce.

Spotkanie trwało zaledwie 54 minuty, a Świątek dominowała od samego początku. W trzech pierwszych gemach rywalka zdobyła tylko dwa punkty.

Ukrainka starała się grać uważnie, popełniła mniej niewymuszonych błędów niż Świątek (11 wobec 13), ale na większość zagrań Polki po prostu nie była w stanie odpowiedzieć. Im dłużej trwała wymiana, tym większa była szansa, że zakończy się punktem 20-letniej tenisistki z Raszyna.

Świątek jest triumfatorką French Open z 2020 roku. W obecnym sezonie wygrała już pięć turniejów – w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie.

To był jej 29. wygrany mecz z rzędu. Seria ta jest czwartą najdłuższą w kobiecym tenisie od 2000 roku. Dłużej bez porażki pozostawały tylko: Amerykanka Venus Williams – 35, jej siostra Serena – 34 oraz Belgijka Justine Henin – 32.

Jeśli pogoda pozwoli, kolejną rywalkę pozna jeszcze w poniedziałek. Spotkanie Riske – Jastremska zostało przerwane z powodu deszczu przy stanie 2:0 w pierwszym secie dla Amerykanki.