Znajdź nas na

FAKTY

Fundusz Dróg Samorządowych wsparciem dla gminy Ostrowiec Św. Nowy odcinek ul. Ogrodowej połączy Rosochy i Denków!

W kalendarzu zima, ale warunki atmosferyczne sprzyjają prowadzeniu robót drogowych na ulicach Ostrowca Św. Jedną z nich jest odcinek ulicy Ogrodowej, który połączy dwie dzielnice: Denków i Rosochy. – Odcinek potrzebny ze względu na skróty, na odtworzenie tego terenu i na udostępnienie tych działek dla potencjalnych inwestorów pod budownictwo mieszkaniowe – mówił podczas piątkowej (7 lutego) konferencji prasowej Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. To kolejna z dróg w Ostrowcu Św., która powstanie dzięki wsparciu finansowemu z Funduszu Dróg Samorządowych.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Uczestnikami konferencji byli także  Kamil Kutryba i Stanisław Choinka, radni rady miasta Ostrowca Św. z KWW Jarosława Górczyńskiego, którzy jak zapewniał prezydent także zabiegali o budowę drogi w tej części miasta.

– Mieszkańcy, którzy tu od lat mieszkają upominali się. Wreszcie nadszedł taki czas żeby połączyć te drogi. Mamy tu skrót, mamy boczną od Tomaszowa. Przy tej pętli miasto za chwilę sprzeda też jedną z działek, dlatego to jest obopólna korzyść, ponieważ po wybudowaniu tych dróg poprawia się standard, wzrastają wartości nieruchomości.  Potencjalni nabywcy sugerują się przede wszystkim komunikacją, sugerują się uzbrojeniem. Stąd te tereny na pewno w przyszłości będą zabudowane przez budownictwo mieszkaniowe, bo tu jest ładna okolica – mówił prezydent Ostrowca Św. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info


Wartość robót to 4 605 526,81  zł przy ministerialnym wsparciu w wysokości 2 731 057,00 zł (60 procent kosztów kwalifikowalnych). Dla porównania utrzymanie przedszkola to 1600 000 rocznie, a szkoły ok. 3 000 000 , 3500 000 zł. 

Łącznie z Funduszu Dróg Samorządowych wybudowanych bądź rozbudowanych zostanie siedem dróg, których łączna wartość wyniesie blisko 35 milionów złotych, przy ponad 19 milionach wsparcia rządowego. Wśród remontowanych dróg znalazły się: budowa drogi gminnej na przedłużeniu ulicy Rzeczki – etap II, od ulicy Jerzego Milewskiego, do skrzyżowania z ulicą Bałtowską i Samsonowicza; budowa otwarcia komunikacyjnego terenów inwestycyjnych wraz z przebudową dróg wewnętrznych; remont dróg gminnych: ulicy Siennieńskiej, ulicy Okólnej oraz ulicy Jana Głogowskiego; rozbudowa publicznej drogi gminnej: ulica Miodowa, na odcinku od ulicy Iłżeckiej do ulicy Zwierzynieckiej; budowa łącznika pomiędzy nowo projektowanym przedłużeniem ulicy Furmańskiej i ulicy Denkowskiej, a także rozbudowa publicznej drogi gminnej Nowe Piaski.   

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info


– Budujemy dla mieszkańców, dla naszych ostrowiaków, którzy tu mieszkają, którzy tu kiedyś się wybudują, którzy tędy jeżdżą – mówił prezydent. Dodał także, że w porównaniu ze Starachowicami i Skarżyskiem-Kamienną Ostrowiec Św. jest liderem w budowie dróg. 

Termin realizacji to 20 sierpień 2020 rok. Inwestycja podzielona została na dwa odcinki. Odcinek łączący Tomaszów z 11 Listopada i drugi odcinek: ul. Samsonowicza. Z jednej strony powstanie ścieżka rowerowa asfaltowa, z drugiej chodnik z kostki betonowej.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wiąże się to z wykonaniem kanalizacji deszczowej, oświetleniem ulicznym, przebudową infrastruktury technicznej na pierwszym odcinku.  Prace przebiegają bez problemów. Wykonano już wszystkie przebudowy sieci energetycznej, kanalizacja jest wykonana na dwóch odcinkach w 70 proc. trwają roboty ziemne związane z wykonaniem nasypów i roboty związane z realizacją przepustu na istniejącym cieku wodnym.

– Jest to bardzo ważny odcinek ułatwiający dojazd do mieszkań, do bloków, w szczególności tych numerów wysokich. Zabiegali o to mieszkańcy. Cieszy fakt, że ten odcinek ważny dla mieszkańców powstanie. jest to odcinek który połączy komunikacyjnie osiedle Denków i Rosochy. Będzie łatwiejszy dostęp do ulicy Samsonowicza – podsumował Kamil Kutryba.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this