Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Gmina Ćmielów otrzymała kolejne środki rządowe! Będą remonty dróg i modernizacja domu kultury!

Kolejne dobre wiadomości dla mieszkańców gminy Ćmielów. Gmina pozyskała bowiem środki na termomodernizację budynku i modernizację pomieszczeń wewnętrznych Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie, a także na poprawę infrastruktury drogowej na terenie gminy poprzez remonty, rozbudowę i przebudowę 10 dróg. – Budżet gminy Ćmielów zamyka się na ten rok w kwocie 33 milionów złotych. Pozyskane najpierw 5 500 000 zł na rewitalizację Ćmielowa, a teraz 8 105 000 zł to blisko połowa naszego budżetu, którą wydamy na inwestycje w poprawę jakości życia mieszkańców. Nie udałoby się, gdyby nie wsparcie poseł Agaty Wojtyszek – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Agata Wojtyszek, poseł na Sejm RP i Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak podkreśla Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, budżet gminy Ćmielów zamyka się w tym roku w  kwocie 33 milionów złotych. Tym bardziej cieszą skutecznie pozyskiwane środki zewnętrzne, które przeznaczone będą na inwestycje, a tym samym poprawę jakości i komfortu życia mieszkańców.  

– W poprzednim rozdaniu otrzymaliśmy 5 500 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych na rewitalizację Ćmielowa, teraz 8 105 000 zł na modernizację pomieszczeń i termomodernizację budynku domu kultury  i przebudowę 10 dróg w całej gminie. Łącznie to 13 500 000 zł środków finansowych dla mieszkańców naszej gminy. To prawie połowa tegorocznego budżetu.  Bez tych środków gmina Ćmielów na pewno by się nie rozwijała, a pamiętajmy, że odrabiamy zaległości sprzed poprzednich lat – tłumaczy Joanna Suska.  

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa i poseł Agata Wojtyszek
Źródło: Gmina Ćmielów

Podkreśla, że cieszy się, iż spełnią się marzenia mieszkańców gminy. 10 dróg gminnych i wewnętrznych doczeka się bowiem przebudowy, remontu i rozbudowy. Wśród zgłoszonych dróg znalazły się m.in. droga Buszkowice – Kaliszany, Kolonia Krzczonowice – Glinka, Jastków, Kolonia Brzóstowa – Frankopole, przebudowa drogi wewnętrznej na tzw. Winnicę w Krzczonowicach, droga w miejscowościach Piaski Grójeckie i Wola Grójecka, ulica Kolejowa (odcinek drugi) w Ćmielowie, ulica Polna w Ćmielowie.   

Jak podkreśla burmistrz korzystne jest także dofinansowanie dla samorządów, które wynosi  95 proc. przy niewielkim 5-procentowym  wkładzie własnym. Wszystkie  zgłoszone drogi są w bardzo złym stanie technicznym. Ich remont podwyższy niewątpliwie parametry techniczne, zwiększy bezpieczeństwo, pojawi się właściwe odwodnienie, a dzięki temu zwiększy się komfort  jazdy.  Co ważne projekty na przebudowę bądź modernizację tych dróg przygotowane zostały już wcześniej.

Źródło: Gmina Ćmielów

Zmieni się także wygląd i wnętrze ćmielowskeigo domu kultury. Obiekt będzie bardziej ergonomiczny, co przełoży się na niższe rachunki za gaz. Wyremontowane zostaną sale znajdujące się w obiekcie, wymienione zostaną również okna i drzwi. Pojawi się fotowoltaika. 

Jak zapewnia Joanna Suska, w niedługim czasie ogłoszone zostaną przetargi na realizację tych inwestycji. 

– Nie byłoby tych środków, gdyby nie wielka współpraca pani poseł Agaty Wojtyszek z wieloma samorządami, które uczestniczyły dzisiaj w tym symbolicznym wręczaniu promes. To pokazuje jak ważne są wspólne działania, jedność i dialog. Pani poseł Agata Wojtyszek jest  jest właściwą osobą na właściwym miejscu. Jest praktycznie w każdym miejscu w województwie świętokrzyskim. Dialog, rozmowa, szacunek, kultura, wspaniałe serce, to wszystko charakteryzuje działania podejmowane przez panią poseł. Cieszę się, że pani poseł wie, że Ćmielów zasługuje na rozwój i potrzebuje środków zewnętrznych, środków rządowych na inwestycje. A wszystko po to, aby spełniać marzenia naszych mieszkańców – podsumowuje Joanna Suska. 

Agata Wojtyszek Poseł na Sejm RP
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP,  podkreśla, że cieszy się, iż  wszystkie przygotowywane wspólnie wnioski, konsultowane z gminami, otrzymały dofinansowanie. 

– Jestem dzisiaj bardzo dumna z tego, że wszystkie samorządy, które nawiązały ze mną współpracę dziś mogą powiedzieć swoim mieszkańcom, że skutecznie sięgnęły po środki finansowe  – podsumowuje  Agata Wojtyszek, 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this